| Generalgrevious a întrebat:

Buna, de cateva zile nu pot sa revin la Windows 10 Pro, acum am instalat pe laptop Linux Mint iar cand bag stick-ul cu windows si dau restart nu booteaza de pe stick.

Am incercat tot felul de metode, am incercat sa fac cum fac cei de pe tutoriale pe Youtube si niciun rezultat.

Nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai făcut stick-ul folosind uneltele M$?
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Generalgrevious):

Modelul exact de laptop este?

| halogen001 a răspuns:

Trebuie văzute și setările din bios.

| halogen001 a răspuns:

Poate trebuie resetat bios-ul.

| Brizbriz a răspuns:

Laptop NOU
trebuie, TREBUIE SA AI gpt/uefi stick, altfel NU BOOT-EAZA
nu conteaza DE LOC ce OS ai pe stick
deci, pregateste un stick cu rufus SI UEFI, sau mergi la biserica si roaga-te in genunchi, poate, POATE!
pentru ca POTAILE DRACU' VOR NUMAI SI NUMAI "VIITORUL" asta fiind "GPT/UEFI", oricat ar fi de IMBECIL IDEEA
mve cu MUUUULT "RESEPECT" LA "viitor" angry

Răspuns utilizator avertizat