| AndreiWeisz a întrebat:

Am un prieten bun care s-a bagat in niste probleme pentru ca s-a dat intr-o seara la o tipa intr-un club care avea prieten. Acum tipul asta i-a gasit contul pe Facebook si il ameninta ca o sa-l ia la bataie, tot felul de chestii de genul. Astazi chiar l-a asteptat in fata facultatii, doar ca sa ii arate ce "smecher" e el. Faza e ca m-a rugat prietenul meu sa-l ajut, gen sa-l "scutur" un pic pe tipul asta ca sa-l lase in pace. Credeti ca ar trebui sa ma bag?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu o sa faci decât sa ii alimentezi ura și mai mult și o sa iasă rău, cel mai rău o sa iasă prietenul tău. Lasa sa treacă câteva zile și dacă nu se calmează lucrurile, atunci încerci cu poliția sau cu scuturatul. Eu nu cred ca o sa îl țină prea mult șmecheria, dacă a venit azi după el și nu l-a bătut, cred ca o sa uite incidentul și gata.

| AndreiWeisz explică (pentru Bondarel99):

M-am gandit si la asta, dar tipul pare determinat. I-a aflat Facebookul, a venit dupa el si la facultate doar la intimidare. Nu i-a facut nimic ca era plin de lume, dar poate il asteapta intr-o seara pe undeva. Prietenul meu e destul de firav asa, nu prea ar iesi bine din toata treaba aia.

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Sa se ferească prietenul tău o perioada, apoi o sa se uite incidentul. Cred ca ar rezolva mai multe cu niște scuze decât sa îl Bati tu pentru ca așa va complicați prea tare. Dar dacă totuși ala ajunge sa îl mai amenințe sau sa îl agreseze in vreun fel și politia e o soluție.

| Freya1 a răspuns:

Nu.El ar trebui sa mearga la politie sa isi rezolve problema.De ce sa strangi tu antipatie si sa pateste ceva dupa? Sa tot stai cu ochii in 4

| AndreiWeisz explică (pentru Freya1):

Faza e ca nu a depasit etapa de amenintari, nu cred ca i-ar face ceva politia pentru niste cuvinte pe Facebook practic

| Freya1 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Ba da...Depune plangere si ala este avertizat iar daca se mai apropie de el sau il mai ameninta risca ala chiar si o retinere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat bun prieten iti este.

| AndreiWeisz explică (pentru anonim_4396):

Destul de bun, il stiu din copilarie

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Atunci da.

| Denisya a răspuns:

Daca crezi ca si el ar face asta pentru tine eu zic ca merita.dar asta ramane la aprecierea ta. pupici

| Titu_David_1999 a răspuns:

Daca e prieten bun cu tine baga-te pentru el.