| ItzRivenGod a întrebat:

Am un pusti caruia i-am pus porecla urina deoarece cand era mic de vreo 6 ani a facut pe el la gradinita apoi pe la 8 ani a sia facut nevoile mari in fata portii vecinului de vizavi. Vreau sa aflu si alte porecle de-ale prietenilor vostri si de ce le-ati pus porecca respectiva.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te-ai gandit mult cand I-AI pus porecla asta? Ma intreb cat de mult ti-ar placea sa ti se spuna TIE asa...Mai ales ca, de obicei, porecle de genul asta te pot "insoti" foarte mult timp.
Ma uit cum scrii si mai-mai ca-mi vin in minte vreo cateva porecle...

14 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Urata porecla... mai bine i-ati schimba numele pe bune.

cami
| cami a răspuns:

Are dreptate @ardnaxur1961, inainte de-al striga asa, te-ai intrebat ce poate fii si-n capul lui? era mic. 6 ani...Culmea tu sa nu-mi spui ca faceai la olita chatterbox laughing

| Pho3nix a răspuns:

Tie ti-ar placea daca ti-ar spune cineva ''CACAT''?straight face

Va rog sa-mi scuzati exprimarea.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Sunt de acord cu ardnaxur 1961... mi se pare cam deplasata porecla.Probabil cand il strigai astfel se simtea prost.Mai bine ii spui pe nume, ca de aia are nume, nu?winking

| hândel a răspuns:

Unui coleg i-am spus stuf, ca are sprancenele stufoase rau, altuia i-am spus desene-animate ca arata un papitoi, altuia i-am spus puscarie cand l-am vazut cu un tricou in dungi ca la puscarie, altuia i-am spus cur de rata, are curul mare si inapoi, altuia umeras, ca e slab, altuia rechin- ca ii intorc mereu gluga la bluzoane si arata ca un rechin, creata- la un baiat cret, colacel la un pusti grasut, panasonic si il cheama Panagiotis, canibal lu' un prieten Hanibal... am dat atatea porecle ca nici nu mi le-as aminti pe toate. Oricum, nu le poreclesc pe fete si, nimeni nu se supara pe mine ca se vede in ochii si comportamentul meu ca poreclesc din simpatie, nu sa-mi bat joc, si numai eu le spun asa, ca majoritatea-s nebuni si altii n-au curaj sa-i porecleasca. Eu am avut porecle: chilotei, ceausescu, muci, pipinstrel... Acum mi se mai da in gasca ocazional cand sar toti pe mine. laughing Unui prieten fffff bun, fratiq al meu, ii spun otonis, il cheama Toni.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Asa e. nu ti se pare ca ai fost cam exagerat cu acea porecla? la 6 ani era un copilwinking si nu cred ca tie ti-ar placea daca te-ar striga cineva asa.winking si apropo, iti recomand o carte de gramatica smug ce zici te bagi? smug

| daddy a răspuns:

Nu prea inteleg de ce sa ii pui propriul copil o astfel de porecla se pot gasi nume de alint care sa sune mult mai placut la ureche

| alexutzu00791 a răspuns:

Esti un JMecher, eu n as fi fost in stare, un dai id ul tau, ceva un autograf?

| cutie a răspuns:

Forestlaughing, Bucika, LoLo, guminitz, Duda:***

| Bloo2 a răspuns:

In general se scrie i-am si-a...sau tu n-ai cratima la tastatura?

| maxQ a răspuns:

Radu...si tu daca erai mai mic si toata lumea iti zicea asa cum te simteai...de exemplu sa te strige lumea pe strada mucea sau mai stiu eu ce...maturizeaza-te frate...eu cred ca voi nu stiti ce sunt alea porecle...

| yoannah a răspuns:

Eu i-am pus unui prieten porecla "Cracanici"laughing pentru ca are picioarele lungi si sta mereu cracanathappy

| MMady a răspuns:

Poate ca a facut pe el, dintr-un motiv anume. Nu este de ras...
"Am un pusti" - cum adica ai un pusti? E copilul tau? Tu cati ani ai, daca pe "prietenul" tau il consideri "pusti"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O da... avem tot felul de proecle:Miss Origina, Interfon, Blackberry, Converse, etc. poreclele sunt frumoase cand nu sunt rautacioase