| CurcubeuMara a întrebat:

Am varfurile de par arse, si nu as vrea sa ma tund.Ma puteti ajuta cu ceva tratament, please? ..am auzit de geva tratament cu ulei de masline, dar nu sunt sigura. ofer funda

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Marahappy
inceraca ceva natural...o masca pe baza de galbenus de ou+ ulei de masline si 3-4 picaturi de zeama lamaie, faci ca o maioneza si apoi aplici de la radacina pana la varfuri, strangi parul si il acoperi cu folie, punga, important e sa nu il tii descoperit ca se intareste masca, il tii 3-4 ore apoi te speli, iti garantez ca nu vei fi dezamagita dupa 3-4 sedinte, eu folosesc si nu imi pare rau, am parul lung si am aruncat cu bani aiurea la greu... spala parul daca ai posibilitate cu frunza de nuc, urzica.
tunde din varfuri o data pe luna, cineva care are mana usoara
O zi minunata sa aihappy

1 răspuns:
| blackcat99 a răspuns:

Singurul tratament e foarfeca. Daca vrei sa le mai salvezi pentru cateva luni, ca sa nu te tunzi, incearca un ulei regenerator. (Avon - Advance Techniques ulei de argan pentru par).