| Zxcvbnmasdfgh a întrebat:

Un ulei bun de păr pentru vârfurile arse? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| xutza a răspuns:

Varianta ieftina ( 5-10 lei ) : o sticluta de ulei de cocos sau argan. Inainte de a spala parul cu 30 minute, aplica uleiul pe par apoi spala-l. Dupa ce il stergi putin cu prosopul, aplica iar putin ulei pe varfuri si il lasi sa se usuce singur.
Varianta medie (50-100) : produse profesionale de hidratare si protectie a parului. De exemplu, gasesti produse de comandat de la " z.one concept Romania "
Varianta scumpa: Tratament la salon in mai multe sedinte.
Idee rapida : tunde 2-3 cm din par. https://www.youtube.com/watch?v=XlyJg51ORGI
In oricare situatie foloseste balsam de par si evita placa, uscator, ondulator, etc. evita si expunerea la soare..razele UV il deshidrateaza.
Bafta!

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de par doar maschează vârfurile despicate, nu le repara.
Deci poți folosi orice ulei, de la unul scump pana la unul mai ieftin (AVON), chiar și ulei de măsline.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu am gasit printre retetele gastronomice cum se prepara varfurile de par-ars; dar o sa fac cu spanac rodezian, fructe de padure si inghetata de fistic.winking laughing

| Dalmore a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

De ce e eronat? Ai incercat tu, domnule Valeriu, uleiul de masline pentru varfuri?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Dalmore):

Sa dai cu ulei pe varfurile arse: este ca si cum ai baga gunoiul sub covor si ai parfuma camera. tongue laughing laughing laughing

| Dalmore a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

A intrebat ce e bun pentru varfurile arse, nu ce le repara permanent. Oricine stie ca foarfeca e singura solutie sa scape de ele definitiv.

| AliGab a răspuns:

Niciun ulei nu va repara varfurile arse...doar foarfeca o poate face

| Dalmore a răspuns:

Ulei de masline.

| Elena9328 a răspuns:

Foarfecabig grin

| KinderBeeeib a răspuns:

Uleiul de cocos combinat cu cel de ricin si de rozmarin o sa iti salveze viata, garantez! Hidratreaza parul si incurajeaza cresterea acestuia.Doar aplica acest amestec pe scalp si putin pe varfuri si maseaza-ti scalpul timp de 3 minute, apoi stai cu amestecul pe par cam jumatate de ora. Sper ca te-am ajutat!

| antoniaidk a răspuns:

Găsești multe uleiuri la Avon

| Gal_Flavia_1997 a răspuns:

Uleiul de cocos este foarte hidratant pentru varfuri