| Cruciuliță a întrebat:

Am vrut sa va intreb ceva ceva. e cam aiurea intrebarea asta, dar daca stiam nu va intrebam: vad in raspunsurile voastre apelativul Sall... sau Loll (cam asa ceva), ca un nume sau ca un "Buna". Totusi de unde provine, ce inseamna, cine il foloseste? Intr-un film ceva? E o adresare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sall" vine de la "Salut", plus un "l" pentru efect, iar "Loll" cred ca de fapt e "Lol", adica " laughing out loud".

3 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Inseamna ca viata in fata Messenger-ului sau Facebook-ului produce grave devieri comportamentale si de bun simt. Trebuie putin echilibru si vei vedea ca lumea va incepe sa puna si intrebari corect : fara salutari, cu semnul intrebarii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreidraga):

Asta e cel mai bun raspuns de pe TPU.laughing You rock!

| yourgirl a răspuns:

Da. Lol este denumirea la filmul " laughing out loud"

Întrebări recente