| Xonia a întrebat:

APa minerala sau plata? De ce?

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prefer apa plata(cu lamaie), este mai sanatoasa.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Plata ca tine de sete si nu-mi chinuie gatul.

| cornculapte a răspuns:

Plata. Mai demult beam si minerala, dar mi-a recomandat medicul sa nu mai beau gazos (din cauza unor probleme de sanatate) si de atunci m-am si scarbit de ea. Mi se face rau daca o beau.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Mie imi place apa plata...cu toate ca o mai incerc uneori si pe cea minerala

lolita
| lolita a răspuns:

Apa plata deoarece tine de sete si nu provoaca gaze.

| viki a răspuns:

Prefer apa plata, dar beau si minerala.Pentru ca apa minerala imi lasa cateodata un gust amar, nu stiu de ce, si mi se face rau.

| Alisa a răspuns:

Apa plata. De la cea minerala ma balonezlaughing si mi se face raulaughing

| Fiction a răspuns:

Apa plata.Bineinteles ca cea minerala este buna, dar nu se compara cu apa plata pentru ca nu i-au pus oamenii minerale in ea.

| TheForeignConstantin a răspuns:

Eu am ajuns sa beau atat de multa apa minerala ca pur si simplu nu prea mai imi place cea plata :O! E ciudat... sau depinde de ce fel de apa (plata) beau, nu stiu.
Harghita, prietenii stiu de ceeeee! hahahaahaha

| multimoak a răspuns:

Plata ca este mai buna si nu ma face sa ma balonez... Dar e buna si-o apa minerala din cand in cand cu o felie de lamaie day dreaming

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Apa minerala naturala perrier e cea mai buna.In primul rand e frantuzeasca si nu e imbogatita cu Co2.Acasa beau apa plata Bucovina. POtrivit cercetatorilor apa plata este mai buna decat cea minerala pentru aia provoaca gaze.

| ady2607 a răspuns:

Apa cu clor ca-i mai ieftina.

| iuliaoprea a răspuns:

Apa minerala plata necarbogazoasa. Apa plata contine minerale, deci este minerala. Cea carbogazoasa este de asemenea mineralizata insa poate fi si fara minerale, iar mineralele au un rol important un organism. In plus, apa carbogazoasa provoaca aciditate si poate duce la gastrita.

| caramelO a răspuns:

Apa plata pentru ca nu imi place gustul apei minerale!big grinbig grin

| Aicilef a răspuns:

Prefer apa plata.pentru ca nu imi place cea minerala.