| AnonymousSs a întrebat:

As dori o recomandare de configuratie pentru un pc complet pentru gaming. Bugetul meu este de 4000-4500 lei.Multumesc

3 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Cere-le o parere celor de pe forumul MyGarage.ro, ei iti vor spune exact ce e mai bun in suma aia... Oricum, Sandy Bridge-ul bate orice Phenom big grin

| Ðean a răspuns:

CPU: Phenom II X4 955 @ 4, 259mhz
MB:Asus MA88T-V EVO
Memorii: Kingmax DDR3 1600Mhz, 4 gigs la CL9
Cooler: Scythe Ninja 3, bestial.
Ventilatoare: 4x Cooler Master Sickle Flow, led-uri blue, 1x Scythe @1900RPM, 1x Cooler Master Megaflow 200mm Red LED.
GPU:MSI GTX560Ti Twin Frozr II @ 1030mhz Core, 2060mhz Shader, 2315 memorii,
Carcasa: HAF 912 Plus+Sidepanel Acrylic.
HDD:Western Digital S-ATAIII la 7200RPM, 16mb Buffer, 500GB.
Sursa:Fortron Aurum Gold, sistemul consuma 390 de watti in full load, sursa duce vreo 700w, chiar "daca este de" 500w.

| syro a răspuns:

Pai in principiu nu e mare lucru>pentru inceput fa o lista cu componentele actuale si vezi ce poti pastra nu e necesar sa.ti faci un pc naveta spatiala ca sa poti juca... apoi incepi cu placa video,apoi placa de sunet, de retea, astea sunt cam de baza si nu te costa f mult. daca ai procesorul slab sincer o sa.ti faci o gaura mai mare in buget.pentru asta iti trebuie o lista pentru unele piese pot fi bune...nu uita ca daca iti iei un prcesor mai mare restul pieselor trebuie sa le iei in functie de procesor.si in final obisnuitul mouse razor si o tastatura deluxe cu niste casti si cam asta a fost.acum nu stiu sa.ti spun ce model sa alegi din fiecare pentru ca nu stiu de unde esti si de unde iti poti cumpara piesele. daca vrei o lista cu fiecare model posteaza aici lista cu ce piese ai deja