| thisissolawl a întrebat:

As vrea, pe facebook, sa ascund tot ce postez de o persoana. Cand postez o stare am dat la personalizat si am trecut acolo persoana respectiva si ma rog, nu poate vedea starile respective. Dar cand sau like la o pagina, poza, status etc. cum pot bloca acea persoana sa nu vada nimic din activitatile mele si totusi sa il am la prieteni? P.S. daca nu pot de pe contul meu atunci eu am acces si la contul persoanei respective. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mishelline a răspuns:

Ii poti da block si nici nu te-ar mai putea gasi pe facebook. In dreapta sus gasesti "Setari de confidentialitate->Persoane si aplicatii blocate->Administreaza blocarile->Blocheaza uitilizatori" si acolo se cere numele si e-mailul persoanei pe care vrei sa o blochezi si dai "blocheaza". Sper ca te-am ajutatbig grin

| thisissolawl explică (pentru Mishelline):

Umm. si daca blochez persoana. ea v-a ramane la friends :-s?

| Mishelline a răspuns (pentru thisissolawl):

Pai..nubig grin adica nici persoana respectiva nu te mai poate gasi deloc pe facebook, nici tu pe ea.happy

3 răspunsuri:
| Mishelline a răspuns:

Dar o poti debloca inapoi oricand vrei si o adaugi inapoi la prietenibig grin cum vrei, eu am incercat sa te ajut...