| alinutastraub a întrebat:

Daca am primit like la o poza de la o persoana faimoasa pe care nu o cunosti in realitate sau ceva de genul, e posibil sa fie niste persoane ce au acces la contul persoanei respective? Nu m-am exprimat bine, dar ma refer ca e ciudat sa primesc like de la o persoana atat de cunoscuta.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hai mai spune că ne-ai făcut curioși

| Simpatic a răspuns:

Daca esti o fata draguta de la Mihai Bendeac poti primi like, in rest nu laughing
Pentru restul ramane valabil ce a zis Geo567

| Raven a răspuns:

Pe Facebook de exemplu (bănuiesc că de Facebook e vorba), când pagina/contul unei vedete e real(ă), de obicei scrie ''official'' sau/și apare semnul bifă (✓), cum se vede aici, la Delia
https://www.facebook.com/OfficialDelia/
În rest, dacă nu există bifa aia, șansele sunt de 100% să fie fanpage.

| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Cel mai probabil sunt conturi false. Sa fim serioși nu cred ca o persoana ce este expusa public, spre exemplu în artist sau un politician de ce nu, începe sa de a like uri la străini, la persoane pe care nu le cunoaște!
Sfatul meu e sa ai grija, puțin atenție nu strica știi vorba aia "paza bună trece primejdia rea! " Mediul virtual e cel mai,, otrăvitor,,!
Numai bine! Seara plăcută!

| alinutastraub explică (pentru ANAHsneaman):

Nu este cont fals caci este verificat. Are acea bifa.

| ANAHsneaman a răspuns (pentru alinutastraub):

Atunci e cel mai probabil sa vrea like uri. Știi tu se da un like, primești unul. Și tot asa. Nu știu ce sa zic... Dar tot ai grija!

| Geo567 a răspuns:

1. Spune-ne si noua cine
2. Da, multe conturi ale celebritatilor sunt "controlate" de manageri sau alte persoane
3. Chiar daca contul este "controlat" de alte persoane, nu au voie sa isi faca de cap de social-media, e pana la urma numele persoanei acolo
3. Esti sigura ca e contul official si nu un fanpage, ceva?
4. Cine stie, poate chiar ti-a dat like laughing

| alinutastraub explică (pentru Geo567):

Contul este verificat. Are acea bifa.