| DanutzzaMaria99 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un catel. Eu stau la bloc. Am 13 ani si stiu ca este o responsabilitate foarte mare. Prima data voiam sa-mi iau Beagle dar din cate am auzit le trebuie multa miscare si e de preferat sa fie tinuti la curte. Ce rasa as putea sa imi cumpar? Eu as vrea un catel cu blana scurta si in nici un caz creata laughing...Ce rasa ar trebui sa aleg?

3 răspunsuri:
| Miruna04 a răspuns:

Beagle cu siguranta nu este o alegere potrivita pentru apartamente. Sunt foarte destepti si draguti, dar foarte agitati si ori va trebui sa stai doar afara cu el, ori sa il chinui tinandu-l in sufragerie. Iti recomand sa alegi o rasa pitica precum Pechinezii sau Chiuaua. Sunt draguti! love struck Sau poti sa te informezi in legatura cu Jack Russel Terrier. Este foarte destept dar si jucaus si cumite! Succes!

| Abruzzi a răspuns:

Daca stai la bloc si el vrei pentru agatat fete poti sa-ti iei un shintzu(de ex:Buna! Ce catel frumos! Nu-mi dai si mie nr tau)la mine a mers.Sau daca vrei ceva mai mare si frumos ia-ti un retriever auriu sau un hasky

| stelutaluna a răspuns:

Buna, eu te-as sfatui sa iei un Jack Russel Terrier sau un Teckel sunt foarte draguti. happy happy

Întrebări recente