| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un catel dar nu stiu ce rasa sa aleg... ma puteti ajuta? :*

Răspuns Câştigător
| UsernameFail a răspuns:

Daca-ti plac posetele, cumpara un chiuhua (sau cum se scrie).
Daca iti place sportul, cumpara-ti un golden retriever.
Daca iti place sa fii o diva, cumpara-ti unul din ala cu par mult ca sa-o faci freze.
Daca iti place sa mananci, cumpara-ti o corcitura, ca aia mananca la gramada si ai un partener la masa laughing.
Daca iti place gradinaritul, cumparta-ti un caine din ala mare care poate sa traga sania, roaba...
Daca esti mai sensibila, cumpara-ti un pechinez alb, si pune-i o fundita albastra. (Ab si albastru simbolizeaza sensibilitatea)

2 răspunsuri:
| Mirela77 a răspuns:

Va trebui sa il alegi in functie de personalitatea ta. Daca esti o persoana calma alege un caine cu aceeasi personalitate.In caz contrar nu vei suporta vitalitatea unui caine hiperactiv.Bafta

| Monica0714 a răspuns:

Depinde daca vrei sa iti iei de talie mica sau mare. Eu de exemplu am o catelusa rasa shih-tzu (sitzu) e de talie mica are 2 ani si 3 kilograme:*. Eu ti-o recomand din toata inima deoarece sunt niste catei foarte afectuosi si asculta de tine mereu. Daca stii sa il educi cum trebuie poate sa faca orice. Eu pana acum am avut 2 shih-tzu ambii foarte foarte foarte cuminti si nici unul nu a facut in casa. Alta rasa ar fi Yorkshire terrier dar nu stiu foarte multe despre ei. Eu am avut de ales intre un shih-tzu si yorkshire si pana la urma am ramas la shih-tzu. Eu cred ca sunt foarte ok.:* Succes!