| Baiattt a întrebat:

Astazi am pornit calculatorul si nu mai imi pornea monitorul.Nu pornea seloc butonul de power tot apasam pe el si nimic.Am scos monitorul din priza si din calculator si nimic.Chiar lam introdus
intro alta priiza si nimic.Nu primeste curent. Cateva sfaturi va rog. nt

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ar putea fi arsa o siguranta de la unul din butoane, trebuie desfacut si facut scurt intre butoane pana porneste. Du-te cu el la service. Eu am monitor-ul de 8 ani si in ultimi 3 tot asa il folosesc cu scurt si se aprinde, nu il mai sting. Problema este ca uneori volum - care e contrastul pe el duce monitorul la contrast 0 dar asta cand il apuca, ai dau un scurt si isi revine laughing

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

E ars. Daca il ai de mai mult de 3 ani e si normal. cam asta e durata de viata.