| AvalohAlyn a întrebat:

Astazi e ziua mea si ma intreb asa curios ce-si poate dori un om de ziua lui? Cum si-o serbeaza? Voi ce faceti de ziua voastra?
Ce repede trec anii.

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Salut, și un călduros „La mulți ani!". Dumnezeu să-ți dăruiască ceea ce consideră El de cuviință. Maica Domnului și toți sfinții să mijlocească pentru tine, cu rugăciunile lor folositoare, înaintea Preasfintei Treimi. Fii binecuvântat.
Din punctul meu de vedere, un om trebuie să-și dorească în primul rând mântuire, deorece celelalte vin mai apoi de la sine, așa după cum ne învață și Mântuitorul: „Căutaţi mai întâi împărăţia lui Dumnezeu şi dreptatea Lui şi toate acestea se vor adăuga vouă" (Matei 6, 33).
Un bun creștin își serbează ziua de naștere cu măsură, alături de cei dragi ai săi, în pace, iubire, pritenie și armonie.
Într-adevăr, repede mai trec anii noștri pe pământ, deoarece suntem călători în această viață efemeră. Important este să nu treacă degeaba, ci să luptăm pentru a dobândi viața veșnică, ca să ne bucurăm în veci de slava Lui!
Îți doresc să ai parte de o zi cu multe zâmbete. happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de gustul pe care il are omul unul vrea bautura si femei alta vrea discoteca si barbati, etc. Eu in general nu imi serbez ziua dar vara asta am cunoscut niste persoane care ma inteleg destul de bine cu ele si anul viitor am sa le invit la o sampanie doar nu strica.

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

In primul rand La multi ani, iar apoi organizeaza o petrecere ori cu rudele ori cu prietenii sau daca nu vrei iesi afara la un suc, o prajitura ceva cu prietenii tai ( faci cinstewinking )! Trebuie sa arati intr-un fel ca este ziua ta! Bucura-te de fiecare clipa. SUCCES! fundita puppy dog eyes?