| oana23madrid a întrebat:

Ati fost vreodata la ghicitoare ca sa nu zic vrajitoare? credeti in magie si in facere de bine? v-ati duce? ast parerile voastre

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu m-am dus si nu m-as duce. Dai niste bani sa te prosteasca vreuna. Chiar doua colege de liceu au fost, iar tipa, dupa ce le-a imbrobodit cu citiri in palma, le-a zis ca au nu stiu ce legaturi si sa ii lase cate un obiect personal (de preferat lantisorul) ca sa le descante. Colegele mele le-au lasat(ha ha ha!) si, desigur, cand s-au dus sa le ia, femeia a spus ca nu s-a intamplat si nu a vrut sa recunoasca. Teapa!

mira
| mira a răspuns:

Pentru distractie poti accepta sa-ti dea o prietena in carti sau sa-ti ghiceasca in cafea, dar sa te duci la ghicitoare si sa-i mai dai si bani mi se pare ca este un comportament primitiv.Folosirea calculatorului nu este compatibila cu credinta in vrajitoare.Pentru tineri este chiar rusinos sa creada in asa ceva.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu niciodata, nu am fost si nici nu m-as duce, nu cred nimic din ce zic, sunt doar niste vrajitoare=vrajeli. cu toate ca bunica mea ghiceste sa stii ca eu nu am incredere in ea, cred ca este doar putin nebuna laughing

| thealchemist a răspuns:

Depinde de vrajitoare.

| xibalba a răspuns:

O profa de-a mea zicea ca in facultate a fost pasionata de tehnici de magii si din astea... zicea ca totul consta in energii. Adica daca te duci la o vrajitoare sa iti blesteme pe X, de fapt se trimite o energie negativa asupra lui X. Si e destul de plauzibila teoria cu energiile, explicata oarecum si in filmul The Secret(daca iti doresti mult un lucru anume, atragi lucrul respetiv spre tine). Acum revenind la magie... am impresia ca au si preotii o carte de dezlegari. Iar daca nu ar exista aceste dezlegari, evident nu ar exista nici "legarile", adica lucruri ce trebuie "dezlegate". Nu stiu daca e adevarat sau nu, dar daca e, eu asa imi explic cel mai bine...

| costyn162 a răspuns:

Eu nu am incredere in astfel de lucruri...Sunt un crestin convins si in dogmele mele persoanale ca si in cele ale religiei nu este inclusa magia, vrajitoria, etc...Cred ca respectivele persoane, in majoritate rromi, sunt foarte inventivi si reusesc sa obtina banii oamenilor foarte usor...

| iuliana21 a răspuns:

Da cred.esteo femeie la bistrita e f buna in cea ce face...cand am fost si mia ghicit am ramas cu gura cascata...imi zicea niste lucruri pe care numai eu le stiam

| adyttu a răspuns:

Am fost la multe vrajitoare... dar nu aveam incredere in ele unele chiar cand ma vedeau spuneau ca de ce am venit ca nu am incredere in ele. Am ghicit si eu in cafea la cateva persoane care au fost foarte multumite pentru. ca asa s-a intamplat exact cum eu le-am zis dar vazind ca nu este bine m-am lasat de prostiilea acestea.

| vilmaristul a răspuns:

Nu
desi cred ca pot exista persoane cu astfel de capacitati
dar de unde stiu ca e cea buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt o ghicitoare, dau in carti, cafea, wisky, vin, coniac...depinde ce vrei tu sa bemhee hee iti pot prezice si viitorul apropiat daca nu porti prezervativbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aia cu "facerea de bine" cred! ca mi se intampla periodic. dar la ghicitori nu am ajuns, am un horocop bestial de la acasa.ro, asa de bestial este ca uneori imi e frica sa deschid link-ul cu berbecul si pe ala cu leul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tinerete am facut un reportaj cu o vrajitoare celebra din judet si la insistentele ei ne-am lasat "prezisi". Operatorului meu i-a zis ca nu se va insura niciodata, dar el era casatorit a doua oara (nu purta verigheta, nemernicul). Mie mi-a zis ca voi avea 3 copii, iar eu sunt infertila (nici Angelina Jolie nu-s sa infiez chiar atatia).rolling on the floor
Mno, poate n-am nimerit noi bine, dar nici nu mai incercam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.libertatea.ro/......92094.html atat am de zis, pe langa faptul ca am patit-o...inelul de logodna, o bratara, lantisorul si inca un inel, pe langa bani. toate erau de aur bineinteles. asa ca ...mare grija si ma bucur enorm ca sunteti curiosi de acest subiect.sa nu credeti nimic!

| consuelo_4228 a răspuns:

As vrea foarte mult sa merg...sa stiu ce se va intimpla cu mine...insa mi-e foarte frica!