| aleksia1 a întrebat:

Ati incercat tehnica "visatului lucid"? Este posibila sau e doar o pierdere de timp?Funda.

6 răspunsuri:
| SarahParker a răspuns:

Uite, visatul lucid=imaginatia
Tehnic nu este un vis, pentru ca tu iti imaginezi ce vrei, unde vrei si cum vrei, dar uneori imaginatia iti i-a razna si actioneaza fara sa vrei tu si face ce vrea ea, atunci e visatul lucid...
Funda?

| Stein a răspuns:

Da am incercat dupa 15 minute am inceput sa aud sunete ciudate ca si cum ar tipa cineva sau ca scartaie o usa nu am mai continuat ca mi s.a parut ciudat

| LiviuTPU99 a răspuns:

E imposibil pentru uni.Eu am putut face asta cand am fost mic 6-7 ani, distrugeam monstri din cosmaruri faceam ce vroiam in vis.Sincer acum nu mai pot face acest lucru.Totul depinde de omul care incearca si de subconstientul sau.
Fundita?

| SarahParker a răspuns (pentru LiviuTPU99):

Sa sti ca tu iti controlezi visele, doar ca trebuie sa ai subconstientul pur, si cand esti mare ai griji, ganduri, dar pe cand esti mic faci ce vrei tu si nu ai grija de nimic pentru ca esti copil

| lululuiza a răspuns:

Da este posibil,mi s-a intamplat acum cateva zile... si ziua urmatoare am gasit anime-ul Ghost Hound in care este vorba despre Out of Body Experience... e interesant, se poate practica, dar cred ca ai nevoie de un mentor caci poti fi atacata de spiritele rele. Asa am auzitbig grin

| SarahParker a răspuns (pentru lululuiza):

Vrei un sfat? : Nu mai incerca asta, si eu odata am crezut in fantome si spirite rele din astea si mi-a facut doar rau. Daca nu dai importanta acestor lucruri vor trece imediat