| sensa a întrebat:

Ati urmat cursuri de dans in cadrul vreunei scoli (cursuri de salsa, bachata, kizomba etc). Ce aveti in vedere cand alegeti scoala la care sa mergeti?

10 răspunsuri:
| sensa explică:

Si daca ati mai facut dansuri, ce v-a placut/displacut? Ce asteptari aveti de la un instructor de dans?

| agathapurple a răspuns:

Da, acum aproximativ 5 ani la Magic Dance (langa sala Floreasca, aproape de TVR). Dans sportiv si salsa, inainte sa plec eu se facea si bachata. Auzisem de ei, am mers doua zile sa vad despre ce este vorba (ca spectator, cursurile se tineau intr.o sala de scrima), mi-a placut si m.am inscris. Tipii care tineau cursurile erau profesionisti, participanti la competitii de gen deci nu nimeni in drum, explicau pe intelesul tuturor, foarte comunicativi si seriosi in ceea ce faceau. Plus tariful avantajos.

| sensa explică (pentru agathapurple):

Cat de important este pentru tine faptul ca instructorii participau la competitii? la magic se lucreaza cu un nr mare de cursanti si nu sunt f bine impartiti in incepatori/intermediari/avansati (mai ales daca merg pe vouchere).te deranja acest lucru?

| agathapurple a răspuns (pentru sensa):

Pe vremea cand mergeam eu nu se practica chestia cu voucherele. Grupele erau putin haotice mai ales ca merg toti nestiutorii acolo si se incurca unii in picioarele altora. La incepatori am stat prea putin, am trecut la grupa de nivel intermediar dupa care la avansati, am avut si partener, am luat si ore suplimentare (platite) doar noi ca pereche si antrenorul timp de cateva luni pana cand al meu partener s.a imbolnavit si nu am mai putut continua. Pe mine practic ma interesa faptul ca ei ca antrenori erau foarte bine pregatiti, eu imi faceam treaba indiferent de ce faceau ceilalti, mai "furam" putin si de la ceilalti avansati care aveau vechime in competitii si.mi placea enorm ce faceam. In rest nu ma deranja ca se perindau in fiecare luna figuri noi care n. aveau nici in clin nici in maneca cu dansul (scuze pentru cacofonie).

| sensa explică (pentru agathapurple):

Te-ai reapuca de dans?

| agathapurple a răspuns (pentru sensa):

Da happy cu mare drag. Atata tot ca timpul nu.mi mai permite decat sa dansez o ora pe zi acasa plus exercitii fizice. Dar imi place sa dansez si nu cred ca o sa renunt vreodata.

| IonIonut a răspuns:

Da acum 4 ani am facut la mine in scoala. Am facut acolo pentru ca era scoala mea ca daca nu. nu m-as fi dus la alta scoala!

| sensa explică (pentru IonIonut):

In afara de faptul ca era locatia "aproape" de tine, ce ti-a mai placut? si, mai ales, ce ti-a displacut?

| IonIonut a răspuns:

Sensa, cand a venit profesorul la noi in clasa mi s-a parut calumea, si profesorul si toate dansurile care urma sa le practicam...Dar mia displacut ca acest profesor de invata doar cate 2 pasi din fiecare dans si mai mult pierdeam timpul ca tipa la noi ca nu facem cum trebuie. Si asta nu mia convenit si mai dadeam si 50 de lei pe luna... Sper ca te-am ajutat! :*

| sensa explică (pentru IonIonut):

Ai urma un curs de dans unde sa inveti cu adevarat sa dansezi (sa fii calabil sa dansezi in club)? sa se predea asa cum trebuie, sa urmezi un program, sa platesti un abonament (a carui valoare este in jurul a 120 ron)?