| AleDia a întrebat:

B una TPU! Am un cameleon si vreau sa stiu cum pot sa deosebesc femela de mascul dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

masculii prezinta varietati de culori: albastru, portocaliu, galben, rosu si verde. Femelele sunt foarte slab colorate, acestea devenind mai intense cand sunt stresate sau gravide. Daca au mai putin de 1 an, nu se pot imperechea deoarece exista riscul sa moara! Trebuie sa-i acorzi multa atentie, sa aiba un mediu curat, iar daca incepe sa nu mai manance, trebuie sa-l duci la un veterinar ca se imbolnavesc foarte repede! Sper ca te-am ajutat putin.

| AleDia explică (pentru beatrice9849):

Mersi Foarte Mult!

2 răspunsuri:
| Gabrielllt a răspuns:

Mai intai spune-mi ce specie este!