| smileKiller a întrebat:

Bine deci vreau sa va spun o problema pe care am ignorat-o foarte multa vreme. De la varsta de 10 ani, cam de 8 ani de zile ma "confrunt" cu o chestie ciudata. Am prieteni imaginari, vorbesc cu ei, nu neaparat cu voce tare, ci in soapta sau doar in minte. Le spun probleme... bucurii, chestii care ma intristeaza etc. Nu prea am prieteni ceea ce ma bucura pentru ca nu suport lume multa in jurul meu, prefer sa-mi petrec timpul cu prietenii imaginari. Ce credeti?

3 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Si eu cred la fel ca Sorrow; ar fi bine sa socializezi un picutwinking cauta prietenii carora sa le spui tristetile si bucuriile tale si la randul tau sa asculti pe alti :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e bine sa-ti faci si prieteni reali.

| GizazCraist a răspuns:

Emm... pai presupun ca esti timida ar socializeaza mai mult ce naiba!?
prieteni imaginari!?
asta inseamna ce vrei sa impartasesti cuiva bucuriile si tristetile tale deci ai nevoie de prieteni buni care pare ca nu-i ai
ai putin curaj si vorbeste cu lumea chiar daca nu-ti place sa ai mult oameni in jur formeaza-ti micutul tau cerc de prieteni happy