| anonim_4396 a întrebat:

Acum extrem putin timp am mai pus o intrebare laughing. Dar.
Am 13 ani.Si nu arat de varsta mea. Inteleg ca trec prin pubertate. Dar totusi cred ca m-am maturizat un pic cam repede. Arat de 15 ani(am 1.70 si 53 kg-nu sunt grasa, fac sport, dar am fost si am un metabolism de ****. daca mananc de 3 ori pe zi ma ingras-) si multi spun ca si gandesc.
Dar simt ca ma prefac foarte des. Mereu rad si zambesc fara sa simt asta si ma simt ca o excroaca. Nu suport sa am mereu oameni in jur, prefer sa fiu sigura dar am prieteni. Cu care ies din an in paste eu fiind "tipa aia leguma ce face sport si citeste dar totusi a scazut de la 10 la 8 la scoala". Momentan nu pot face nimic, adica am prieteni niste copii geniali. Dar simt ca as vrea sa vorbesc cu cineva mai matur.
Ascult rock... dar nu rock "satanist" cum ii spun cocalarii... Foarte putina lume stie. as vrea sa nu stie nimeni. Cand a aflat cineva cred ca o saptamana am fost asteptata la scara blocului si batuta pe motiv ca sunt ciudata. Si asta nu de la copii de 14 ani, cum ar fi normal. Au venit idioti de-a 9-a cred si tipe de-alea de isi fac selfie-uri(200 like pe fb generation straight face) si in wc (tipele au venit sa-si bata joc -ca doar isi rupeau unghiutele cu gel daca ajutau gogomanii-) ca cica unuia din clasa lor ii place de mine si s-a despartit de bff-ul lor -si citez, ba, daca nu ma durea spatele cred ca radeam de ele-).
Dupa toti m-au crezut singuratica. si inca ma cred. Iubesc muzica. Nu doar rock. orice e de calitate.
Vreau sa ajung odata la liceu. Sper sa strangem bani sa ne mutam. Locuiesc cu 3 frati mama si tata care e bolnav. Eu impart camera cu fratii mei.
Stiu ca ceea ce mi se intampla se intampla tuturor adolescentilor.
Si mai e si baiatul asta dragut ce ma place. si mor de rusine cand vorbim.
Dar simt ca as vrea sa vorbesc cu cineva. Si nu cu prietenii mei. Care de-abia ma considera prietena
Mereu am fost batjocorita pe tema faptului ca nu am avut un iubit (de ce au fetele de 12 ani iubiti?!) si a faptului ca "ma imbrac ca un baiat si imi stric frumusetea".
E asa stupid...
Am incercat sa vorbesc cu un baiat... Sincer mereu l-am placut. Dar e popular... Si am vorbit ca retardaata si a fost un mega fail
Help?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

NU DISPERA! Viata merge inainte chit ca ai fost batjocorita de niste copii care nu stiu ce-i ala rock. Pai prin prilejiul faptului ca ai intrat pe TPU, poate iti gasesti ''sufletul pereche'', cum s-ar zice. Poate gasesti persoane mature si pentru tine. Cat despre faptul cum arati tu, asa te-ai dezvoltat. Unii par mai batrani, altii mai tinerei.

| Divy a răspuns:

Oooh maturhee hee aș vrea eu și eu am trecut prin ceva asemãnător eram ciudatul ăla singur, se râdea de mine când eram mic cam mult. Prieteni nu aveam și collegi ca colegii laughing a trecut mult de atunci.

Pot să vorbesc eu cu tine dacă îți dorești asta, adicã să te ascult. Dar mai mult nu știu dacă îți pot oferi. Cât despre relații nu fă ca toți, fi diferită unică.

Fi tare happy și fericită

| paezi a răspuns:

Asa de mult suferi? iti tipa egoul dupa atentie..serios, ti-au murit laudatorii?