| Andreutza30 a întrebat:

am carnaval maine si o sa ma imbrac in tiganca. Ni s-a spus ca vor fi si probe de prezentare si nu stiu daca ati putea sa imi dati rapid niste cuvinte in tiganeste sau ceva sfaturi cum as putea sa ma prezint...
Apoi as vrea sa ma ajutati si la imbracaminte: am o rochie lunga albastra cu multe flori un "batic" care sa il pun pe mijloc(la solduri) si o floare mare de pus in par. Credeti ca as putea sa mai adaug ceva?
Astept raspunsuri repedeeeee. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DjKeeBaB a răspuns:

Hahahaha, chiar amuzanta ideea ta happy.
Te sfatuiesc sa bagi un dans din umeri si din buric, mai spui un sokeres sokeres si o sa fi cea mai tare happy!
Cu vestimentatia mi se pare foarte in regula poate niste lantisoare sau inele, depinde cum vrei tu.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Piranda = tiganca
puradel = copil
sokeres = ce faci
talian bahtali = sa traiesti
gagiu, galceava, diliu, misto, sucar, a suti
Gaseste-ti si un nume tiganesc pentru amuzament Mercedesa, Eutanasia, Madona, etc

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Mai pune niste lanturi sau bratari cu banuti daca ai, oricum multe bijterii masive, aurii, cat mai impopotonata cu atat mai bine.

| blaablaablaaa a răspuns:

Nu iti trebuie asa ceva... si nici nu este frumos, conteaza doar vestimentatia.

| Robyboss62 a răspuns:

Pai pentru imbracaminte ajunge, dar sa fim seriosi cuvinte in tiganeste?:|
http://www.hgp.ro/traducere-romana-tiganeste/

| lolaly a răspuns:

Daca esti fan inima de tigan sau regina afili de acolo o gramada de cuvinte de genul, daca nu uitate rapid la 2-3 episoade pe internet si vei afla cuvinte tiganesti cu gramadalaughing.

Întrebări recente