| PussicatDolls a întrebat:

Buna

Am de facut pana poimaine un proiect cu bijuterii din materiale reciclabile sau chestii din astea.

Dar n`am nicio idee

Va rog ajutati`ma! Cateva idei, link`uri etc.

Va multumesc si ofer funda logic

2 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Pai poti sa faci inele din sarma si un inel de ala de cutie de bere
Poti sa mai iei o bucata de sfoara si niste dopuri de sticla(2-3), le ingauresti, bagi sarma prin ele si faci un colier.
Ai putea sa faci o bratara din fasii micute de sticla de plastic ingaurite, ca mai apoi sa le bagi printr-o buc. de sarma, ata etc.
Sper ca sunt destule ideile.Succes!