| deny a întrebat:

am facut rost de niste carti de TAROT...dar nu prea inteleg cum se interpreteaza etalarile.Imi poate explica cineva? M-ar interesa foarte mult

Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

Ah, ok...sistemul este acelasi. Daca vrei ceva informatii, cu si despre http://www.lenormand.ro/. Gasesti in forum multe si de toate, cred ca e cel mai ok site.

3 răspunsuri:
| ketanal a răspuns:

E treaba complicata cu tarotul.
Sunt 52 de carti, divise in arcanii majori si arcanii minori. Ti-ar trebui niste carti de specialitate, pentru ca nu e ca iti vorbeste cartea. Trebuie intai sa inveti semnificatia fiecarei carti, si dupa aceea sa faci etalari. Eu sunt pe carti de vreo 4 ani. Initial se incepe cu arcanii majori, gen imparatul, imparateasa, spanzuratul, moartea luna, stelele, carul s.a.m.d. Trebuie sa inveti bine semnificatia acelor carti, drepte, pentru ca se pot face etalari si cu jumate carti drepte si jumate intoarse, dupa care inveti semnificatia cartii intoarse, dupa care etalarea e o chestie personala. Sunt si etalari baze, gen crucea celtica, dar pana la urma cand prinzi mana iti creezi tu o etalare care sa te ajute.
Bafta!

| deny explică (pentru ketanal):

De fapt sunt 78 de cartibig grin eu am rider waite

| ketanal a răspuns (pentru deny):

Ah, ok...sistemul este acelasi. Daca vrei ceva informatii, cu si despre http://www.lenormand.ro/. Gasesti in forum multe si de toate, cred ca e cel mai ok site.

| Crisstyanos a răspuns:

Le amesteci extraordinar de bine... extragi 3 carti si vezi ce este pe ele...o sa-ti dai seama singur despre ce o sa-ti arate