| Anonimawsj07 a întrebat:

Știe cineva cum se lucrează cu cărțile de tarot? Nu înțeleg cum puteți vedea in cărți

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu trebuie tu sa intelegi, ci cel/cea care le cunoaste si le stie conotatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare persoana interpreteaza cartile cum doreste, cu toate ca exista niste atribute generale.
Iei o carte banala precum Soarele: "Esti o persona pozitiva si energia ta pozitiva se propaga la cei din jur", "Sorele semnifica noroc si problemele pe care le intalnesti in viata se vor topii sub caldura radiata de el" sau si mai banal "Vei calatori intr-o tara cu un climat cald in viitor."
Vrajitoarele spun doar lucruri banale care este normal sa se intample sau lucruri pe care doresti sa le auzi.