| AnOnImUl321123 a întrebat:

am o intrebare mai cuidata. La scoala, avem un automat de cafea (1 leu/cafeaua) si ma tot interb, oare daca iau niste forfang/ata ceva rezistent si leg cumva bancnota, se poate sa "fraieresc" automatul si sa reusesc sa imi dea mai multe cafele cu un leu? Intelegeti ce vreau sa zic? Problema este ca nu stiu cum sa leg bancnota ca se rupe usor si nu stiu cum sa ii fac nodul. Am incercat sa fac o gaura mica cu un ac, sa trec pe acolo forfang si sa nu fac nici un nod, doar sa pun un strat doua de scotch, dar tot asa se rupe.Ce sugestii mi-ati putea da?
Apropo, acolo unde vreau sa incerc chestia asta nu sunt camere de filmat, deci nu prea am ce sa patesc, cel mult imi ia banul cu tot cu fir.dar nu au de unde sa stie cine a legat banul. Funda

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cu cata seninatate ceri sugestii pentru o chestie marunta, dar ilegala, incorecta, necinstita. Un leu? da-o-ncolo... sad

| iAndrexD a răspuns:

Din cate am observat acele aparate au un sistem bine gandit, nu cred ca ai putea dar de ce sa nu incerci? Ce ai de pierdut? Un leu. Mi-ai dat o idee, o sa o incerc si eu.