| Koody5 a întrebat:

Am o mare problema: imi doresc de 2 ani o pisica iar mama mea nu vrea doar dintr-un singur motiv: parul pe care-l lasa. Incerc sa-i conving pe ambii parinti (amandoi fiind amenintati de acelasi motiv) cum ca voi curata totul singura si voi avea MARE grija de ea. Imi puteti da niste sfaturi? Chiar nu stiu cum sa-i mai "mmesc". Multumesc!

Răspuns Câştigător
| p3t3r313 a răspuns:

Nu iti lua o pisica. In excrementele pisicii se gaseste un virus ce infecteaza orice vietate din apropriere si iti da senzatia ca iubesti pisicile. Scopul sau este de a atrage soarecii insa si oamenii pot fi infectati. Partea proasta este ca iti incetineste gandirea.

9 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Ai putea sa iti iei o pisica cu par scurt, uite aici cateva rase: http://www.petmania.ro/rasa.php?cat=37. Albastra de Rusia chiar imi place foarte mult sau daca nu siameza. Pisica poate avea locul ei in camera ta, mai ales daca stai la bloc si nu va umbla de nebuna peste tot, asa ca trebuie sa ai grija sa fie acolo mereu curat si aspirat, iar in rest poti da cu aspiratorul o data pe saptamana, ceea ce nu cred ca e asa greu. Succes si sa iti gasesti o pisicuta frumoasa! :D

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pai. le spui ca pisicutsa o sa stea in camera ta, ca o sa ai grija sa cureti sa aspiri dp ea si ca iti doresti de cand erai mica pentru ca au si colegele tale si curata singure si parintii lor au fost de acord.big grin Merge intotdeauna! asa fac si eu cand imi doresc cevablushing.

funditabatting eyelashes?

| mihaibrasov a răspuns:

Are o rezolvare foarte simpla problema ta. In general pisicile nu lasa par, decat daca au lipsa de anumite vitamine sau minerale de care au nevoie. Daca mergi la un medic veterinar o sa te lamureasca cu ce trebuie sa o hranesti si nu vei avea problema parului garantat. In general mancarea de pisici (care nu e f. scumpa, cam 2-3 lei o conserva de 400-500 de grame) acopera cam tot ce le trebuie la pisici, dar nu ii vei da doar mancare din aia. Noah. sper ca te-a ajutat raspunsul meu.

| rosto a răspuns:

Eu am o birmaneza, si am avut inainte o "tomberonista" care mi-a fugit de acasa. trebuie sa recunosc ca lasa par destul, dar se curata repede. de pe covor cu aspiratorul imediat, iar de pe haine cu rola din aceea cu adeziv. dar daca parintii tai pur si simplu nu vor si nu vor, mi-e teama ca nu vor accepta. ai putea ca de ziua ta sa rogi o colega sa "iti faca cadou" o pisica. banui ca parintii tai cand vor vedea ca este cadou si cat este de mica si dragalasa si cat de fericita esti ca o primesti, nu o vor da afara.

| rosto a răspuns:

Ba da, pisicile lasa par. mai ales in perioadele in care naparlesc. depinde ce mancare vei alee sa ii dai, eu ii dau de la royal canin, care e 23 de lei kilogramul, si mananca cam de 60 de lei. daca mai pui la socoteala si vaccinurile, si sterilizarea, e destul de scumpicel. bine, poti sa ii dai si mancare mai ieftina, dar eu vreau sa o am sanatoasa cat mai mult. daca reusesti sa iti iei, ti-as recomanda pisica, nu motan. mie mi se par mai cuminti si mai dragastoase, mai iubitoare, iar cand sunt in calduri urla, dar acar nu fac pe pereti big grin

| rosto a răspuns:

Pentru persoana de deasupra mea; de unde ai scos tu aberatia asta? daca tu ai mirosit excrementele de pisica si te-au atras (laughing) inseamna ca esti mai special. eu nu am sesizat ca as gandi mai incet de cand am pisica.winking

| Andreea1119 a răspuns:

Ia'ti o pisica egiptena...sunt foarte prietenoase...si nu vei avea probleme cu parul happy deoarece nu au :p

| andrey54 a răspuns:

2 vb viata e o dezamagire