| Sclipiciii a întrebat:

Am o prietena care nu crede in Dumnezu si nu stiu cum sa-i demonstrez ca exista!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu trebuie să demonstrezi, ci trebuie să creadă, pur și simplu!
Pa, pa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Mergi cu ea la o biserica sa vada icoanele de pe pereti si astfel isi va da seama ca Dumnezeu exista, arata-i in biblie poze de la Nasterea Domnului etc. gaseste tu o solutie, bafta!

| elenyss a răspuns:

Nu poti sa demonstrezi! Poti doar sa te folosesti de aceleasi argumente pentru care crezi si tu in Dumnezeu.
Eu sunt atee, adica nu cred in nici o forta divina sau malefica, nu a reusit nimeni sa ma convinga, nici macar biblia pe care am citit-o cap coada.
E dreptul fiecarui om in parte sa creada sau nu in ceva, ar trebui sa-i respecti atitudinea daca, la randul ei, si ea iti respecta credinta.

| anss23 a răspuns:

Dar ce te doare pe tine de credinta ei? Fiecare are dreptul la parerea lui!

| InuIo a răspuns:

Nu prea ai cum sa ii demonstrezi ca exista. Va vedea ea cand va muri daca e adevarat sau nu:-p.

| Krosa a răspuns:

Spune-i povesti de sfinti
sau recumandai sa citeasca

| McCrush a răspuns:

Fata aceea are dreptate! Adica l-ai vazut tu pe Dumnezeu?

| Alle_3893 a răspuns:

O sa-si dea seama singura...Incearca sa te duci cu ea la Biserica si poate poate.Sau probabilea crede dar ii este rusine sa recunoasca.Nu stiu.

| TheBadOne a răspuns:

Pai exista numeroase izvoare istorice care dovedesc trecerea lui Iisus pe pamant, iar daca Iisus a existat cu adevarat(si exista), e logic ca si Dumnezeu exista.

| ADRYangel a răspuns:

Caz rar, foarte rar! Nasol. Spune-i sa isi doareasca ceva dar nu ceva extravagant si zii sa se roage la Dumnenezeu ca se va indeplini si daca se indlepineste inseamna ca exista Dumnezeu

| elenyss a răspuns (pentru ADRYangel):

Tu pentru asta crezi in D-zeu, pentru a-ti indeplini dorinte? Ipocrita mica!

| BogdyCR7 a răspuns:

1.Duo la biserica. 2. Daca nu o convingi( sau nu vrea ), fa ce mai spun si lati oameni de aici, SUCCES!winking

| namee a răspuns:

Du-te cu ea la biserica.

| Ashanti a răspuns:

Www.bibliaortodoxa.ro
Convingeo sa o citeasca.
Nu o sa ii para rau.