| MissAvocado a întrebat:

Buna am o problema : am 12 ani si am sani foarte mici aproape cei mai mici din clasa am colege cu sani de 5 ori mai mari cum fac si eu sa-mi creasca big grin?

18 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai rabdare.Se vor dezvolta.Nu toate organismele au acelasi ritm de crestere. Bucura-te inca de copilarie.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Poti astepta, de exemplu. La 12 ani iti trebuie tate? Pentru ce?! In urmatorii 5 ani au timp sa creasca.

| Vizitiul a răspuns:

Depinde de persoana, unii se dezvolta mai repede, iar altii mai tarziu. Tot ceea ce poti face in aceasta privinta este sa astepti.

| LittleandLiars a răspuns:

Totul este de la sine

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

1. Corpul se dezvoltă diferit, nu te mai uita la colegele tale.
2. Şi dacă îi ai, ce să faci cu ei de la vârsta asta? Sânii sunt pentru alăptat. Ai de gând să faci copii aşa de curând?
3. Să nu te mai frământe asta, mai bine ocupă-te de şcoală. happy

| Alex_7297 a răspuns:

Nu te grăbi!

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Nu esti singura...si la mine este la fel...doar ca trebuie sa astepti.si cu timpul iti vor creste. fetele care au sanii mari pe la 25 de ani ii vor avea lasati

| campanario a răspuns:

Buna. Am 24 ani si am sanii mici. Sfat! Nu te complexa de asta! Au vreme sa creasca, daca nu, accepta'te asa cum esti. Pupici :*

| alexam a răspuns:

Ca sa fiu sincera, si nu cu vrajeala, cum vor fi sanii tai nu are legatura cu ai altor fete, si nici cu ai mamei sau ai altcuiva din famile, prin comparatie. Adica - in functie de cum este dispusa masa musculara si masa de grasime pe corpul tau, acestia se vor dezvolta mai mult sau mai putin, mai devreme sau mai tarziu. Normal si biologic, sanii unei femei se dezvolta dupa prima nastere, ma refer la cei cu care va ramane toata viata, dupa alaptare. Iar ceea ce ai inainte de a avea copii pot fi mai mici sau mai mari. Pune-ti in valoare celelalte calitati, si nu te lasa complexata de asta, pentru ca un baiat ca lumea stie sa se uite mai departe decat de o pereche de sani. laughing) Bine?

| cosima11 a răspuns:

Daca tie inca nu ti-a venit menstruatia nu te astepta sa ai sanii mari de pe o zi pe alta.stai linistita ca o sa ii ai si tu la fel de frumosi ca ele.insa iti spun eu ca ai un avantaj daca ai sanii mai mici si peste ceva timp o sa imi dai dreptate. si referitor la menstruatie, mie numi dupa ce mi-a venit prima data au inceput sa`mi creasca sanii si sa ma dezvolt mai puternic. am 19 an si am sanii destul de mici, si am in clasa fete cu sani imensi si sincer nu mi-ar placea sa fiu ca ele.pe la 20 de ani o sa ii aibe ca bunica, si cand fac dus/baie trebuie sa-i puna pe umeri sa se poata spala laughing:p
glmbig grin

| kaya a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa faci nimic, stiu ca esti dezamagita dar nu ai ce sa faci ca sa iti creasca sanii asa din senin, esti inca mica si au timp sa iti creasca, gandeste-te ca fetele care au sani mai mari ca tine de 5 ori ii au asa de la mama natura, nu ca au facut ceva ca sa le creasca nu fi nerabdatoare. happy

| BiaJ a răspuns:

Sanii mici sunt mai dragutihappy

| Anecherry a răspuns:

Asteapta, iti vor creste; inca ai 12 ani, esti micuta, unde e graba?

| Spufff :x a răspuns:

Hm.tongue Pai eu am 16 ani si am sani destul de mari si ma plang toata ziua deoarece eu imi doream sa fie mici laughing). Stai linistita, daca aveai si tu sanii mari tot nu erai multumita love struck.

| zuzu_7632 a răspuns:

Pai in primul rand esti mica.nu trebuie sa te gandesti la asta...acum poate ii ai mici dar pe parcurs s-ar putea sa intreci p cineva si nu iti va veni sa crezi.lasa natura sa-ti urmeze cursulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am tot 12 ani.Nu cred ca poti face altceva decat sa astepti, dar te inteleg perfecu ca te-ai saturat de raspunsul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani si nu am sani deloc.inainte eram complexata de asta dar mi-a trecut nu iti face griji fiecare organism se dezvolta altfel. nu eisti prima sau ultima cu aceasta problema.incearca as iti crezi un stil care sa iti puna in evidenta celelalte CALITATI.nu fi trista toate la timpul lor

| dorina195 a răspuns:

Depinde daca esti slaba si nu ai fund atunci trebuie sa rabzi dar daca ai fund mare dar sini mici este prezenta vreo problema. poti sa maninci daca esti slaba dar daca ai forma buna atunci bea cit mai mult