| JustSmile1 a întrebat:

Pai povestea mea este asa:M-am mutat la o scoala noua, ma inteleg foarte bine cu colegii dar este un baiat la o alta clasa care face mereu glume proaste pe seama mea...si nu as vrea sa il bat pentru ca nu vreau sa am probleme cu scoala din cauza unui idiot...si bataia nu e mereu o solutie. Daca il ignor el continua sa isi bata joc de mine si dupa incep sa rada toti prieteni care sunt in preajma de glumele lui si am simt foarte prost in acel moment si nici nu imi sta in caracter sa ii raspund cu aceeasi moneda. Aveti vreo idee de ce as putea face? Sau macar un sfat

1 răspuns:
| sergiulica01 a răspuns:

Poate asta e un semn ca te place asa mi-a facut si mie o fata zicea glume proaste despre mine si cred ca ma place; D.
daca idiotul ala isi bate joc de tine spune-i in fata dc? si...
si fai si tu o farsa pune-i apa in geanta sa se ude sau udan din greseala la slabiciunehee hee sa rada de el nu i-am facut asta la fata aia?
lolhee heedaca continua n-ai ce face si trebuie sa te obisnuiesti, sau ai putea sal ignori sa cand iesi sal injuri dr-c si sal scuipa dr-c.
ma am o idee...ce ar fi sa-i ceri nr de telefon si sal suni cand e in ora poate ii confisca telefonul poate ar plange in clasa sa rada de el chiar si tu ai rade sa vezi.ma bucur data am fost de ajutor si daca am fost plz o funda; D pawinking