| seicaru023 a întrebat:

am o problema.astazi am dat un test foarte greu la chimie. profesorul este foarte sever.ne-a dat pe 4 randuri. eu si prietena me cea mai buna, am stat impreuna, si ne-am ajutat. eu nu am stiut 3 exercitii, care mi s epareau prea grele la materia pe care o faceam pana atunci, si nu le-am stiut. prietenamea m-a ajutat. mi le-a facut pe amandoua. cred ca si corect. fara ajutorul ei, as fi luat 5.60. asa, banuiesc ca o sa iau o nota foarte mare, pe meritul ei. dar alta este problema. ea a grsit un exercitiu, dar nu in intregime. a scris la inceput, dar a uitat ceva, si i s-a dus tot.este posibil sa ii ea 0.30? asa ii va iesi nota, altfel nu. nu stiu ce sa ma fac. ma simt foarte rau.am impreisa ca o sa isi strice media din cauza mea. si este la CHIMIE. a scris 3 randuri corecte, dar restul a facut mai gresit putin. si acum, eu ma simt prost. Funda! ajutati-ma! este posibil ca profesoara sa ii dea un 0.30? ar fi minunat >:O

3 răspunsuri:
| XxRoyalxX a răspuns:

Nu nu ea si noi am avut si mi s-a intamplat aceeasi chestie stai linistitawinking

| d3yvyd a răspuns:

Deci daca exercitiul respectiv valora 0.30, se poate sa ii ia pe toti daca e gresit, dar daca este un exercitiu cu mai multe puncte (ex: a), b), c)), si ea a gresit jumate de exercitiu ii ia 0.15 sau daca a gresit doar a) de ex... ii ia 0.10 si ramana cu 0.20
Desi ma tem ca nu era un exercitiu cu mai multe puncte, deci daca era un exercitiu direct, ii ia toti cei 0.30.Dar desigur, se poate ruga de profesor sa ii mai dea o sansa ( sa o asculte, etc.).
Apropo ce e funda? Sunt nou sad

| NoName007 a răspuns:

Pai dupa cum ai spus mai sus poate sa ia si mai mult si nu te mai ingrijora atat deoarece materia asta este si grea si nu prea conteaza depinde ce vrei sa te faci si daca prietena ta ia o nota mai mica sa roage frumos frumos profesorul/profesoara si poate va mai da o sansa. Succes. Pls fundabig grin