| EvelynAnLavey a întrebat:

Am o problema in legatura cu timpul.nu stiu cum sa imi organizez timpul sa am destul timp pentru teme si sa ies afara si suplimentar...Deci de luni -vinerii am ore pana la 1-2 si de obicei in weekend imi fac temele duminica big grin ...Idei de program happy? funditaA

Răspuns Câştigător
| Pozitivciik a răspuns:

De fapt un program iti poti crea doar tu singura dar ca idee iti pot spune urmatoarele:
5:30 trezirea
5:35-6:00 toaleta de dimineata fara imbracare
6:00-6:45 repetarea temelor pe acasa si finalizarea lor in caz de necesitate
6:50-7:20 - masa de dimineata
7:20-7:30 - imbracare pentru scoala
7:30-8:20 - plecarea spre scoala pe jos
8:30-14:00 - scoala
14:00-15:00 - ajuns acasa cu transport, masa, schimbarea si 10 min de somn
15:00-16:00 ceva activitati (hobby) de dorit cu implicare fizica
16:00-17:00 teme pe acasa
17:00 -19:00 intilnire cu prietenii
19:00 - 20:00 cina, baia de seara, pregatirea de culcare si 10 min de palavrageala la tel
20:00-21:00 iar ceva teme
21:00-21:30 incercarea de a adormi privind la tv sau ascultind radioul in nici un caz calculator
21:30 -5:30 - somn usor si relaxant
Prima saptamana este foarte greu dar apoi te deprinzi si e extraordinar cum le reusesti pe toate si cum iti faci prioritatile in viata Incearca daca doresti

1 răspuns:
| rapgirl123 a răspuns:

Fa-ti un program care sa sune cam asa: scoala pana la 1-2, teme vreo 2 ore si apoi timp de iesit afara big grin asa fac eu happy