| veronicasandu98 a întrebat:

Hey! Am 14 ani, si sunt clasa a 8-a...din cauza ca invat dupa-amiaza am un program foarte incarcat si nu mai am timp de mine..adica sa stau la calculator, sa ies afara, sau pur si simplu sa merg la film...la scoala pana si profesorii care predau materii neimportante au pretentii sa facem proiecte si sa invatam niste aiureli..in weekend am meditatii si trebuie sa am timp sa imi fac si temele..imi doresc sa am mai mult timp pentru mine, dar si pentru invatat pentru ca vreau sa intru la liceul George Cosbuc(mentionez ca in a 5-a am avut media 9.96, in a 6-a 9.93, in a 7-a 9.73). Ce pot sa fac ca sa-mi organizez timpul mai bine? Mshappy

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Da,pai la mine a fost la fel, uite ce-am facut:

In weekend, intre meditatii, faceam toate temele si proiectele pe care le aveam de facut(indiferent de cat de tarziu trebuiau predate) si dupa aceea aveam dupa-amiezile libere sa fac ce vreau.

Succes, sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| usuk a răspuns:

1-iei o foaie
2-scrii lucrurile ce trebuie sa le faci
3-vezi care sunt prioritare
4-LE FACI!
5-done
sper cam ajutatbig grin