| AquagirlDiana a întrebat:

Am observat ca accentul american l-am invatat din filme si seriale, sau ascultand muzica etc. si ma gandesc ca cel britanic l-as putea invata cam tot in acelasi mod, deci ce filme sau seriale si melodii imi recomandati in care sa se simta bine accentul englez...

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Cauta serialul englezesc Jane Eyre.
Ti-as sugera si filmul The King's Speech, acolo chiar se pune accent pe cuvinte, asa e povestea, despre regele care avea probleme cu vorbirea. Amuzant este cum Helena Bonham Carter vorbeste cu accent englezesc, dar ea nu-i straina de Londra, nu-i asa?

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Uita-te la top gear, da, este emisiune cu masini dar vezi sa fie UK, nu USwinking PS : vei prinde repede accentul, aia vorbesc in continu laughing

| Deea06Andreea06 a răspuns:

Asculta asta:https://www.youtube.com/watch?v=CfVlVMUWa98 iar despre filme, nu conteaza la ce fel de filme te uiti ca tot o sa inveri accentul britanic!

| AquagirlDiana explică (pentru Deea06Andreea06):

De fapt asta e accent american si oricum stiu melodia, darma refeream exact ca si accentul englezesc..adica ma uit la british got talent, dar as mai fi avut nevoie de ceva filme..sau un serial la care sa ma uit.