| detty19 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Acum 3 zile am adoptat o pisicuta de doar 2 luni.problema este ca in afara de mancare de pisici nu vrea sa manance nimic.Ma puteti ajuta cu un sfat va rog ce as putea face sa il obisnuiesc sa manance si mancaruri gatite?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu pune-i mancare sa aiba si tine cont ca trebuie sa fie marunta ca nu poate infuleca cantitati mari, cand i-e foame o sa manance nu trebuie sa-i dai apa la moara.

| detty19 explică (pentru mgtow):

Mersi mult o sa tin cont.

| zdrangoi a răspuns:

Incearca cu ficatei de pui cruzi.
sunt si moi si pisicutele ii devoreaza.
poti sa-i cumperi si peste crud din cel mic.
daca chiar nu mananca, incearca sa nu-i mai dai altceva chiar daca ti se face mila.
nu va suferi de foame, pana la urma va manca.
incearca si da-i din cand in cand si lapte.
cu mancarea gatita se va obisnui.
da-i din sos, sa poata linge.
nu o obisnui numai cu mancare speciala de pisici.
devine dependenta si chiar ca nu va mai manca altceva.

| detty19 explică (pentru zdrangoi):

Laptic ii dau mereu dar nici ala nu prea mai bea.dar o sa tin cont si de sfatul tau multumesc pentru ajutor.

| eXcisioN a răspuns:

Pai eu l-am lasat flamand vreo 2-3 zile si dupa aia i-am pus ceva gatit, merge, te asigur. SI al meu era mai rasfatat la prima vedere, dar acum mananca si paine si ciocolata

| detty19 explică (pentru eXcisioN):

Poate k o sa mearga si mie dar faza e ca sunt prea miloasa sa il las 3 zile flamand.mersi pentru raspuns

| eXcisioN a răspuns (pentru detty19):

Da, si mie mi-a fost mila de el, dar daca vrei sa pui planul la-ncercare trebuie sa faci asta.

| dement0r a răspuns:

Las-o singura intr-un loc doar cu mancare gatita...De foame o sa manance pana la urma si se va obisnui

| detty19 explică (pentru dement0r):

Mersi mult o sa tin cont