| powergirl a întrebat:

Buna am si eu o problema. am dat si eu aparatul foto la cineva si cardul de memorie mi la blocat. a fost bagat cardul in nu stiu ce cititor de carduri si acum nu mai pot face nimic. sa sterg pozele nu sa reformatez nu sa copiez pozele in pc am putut numai in rest nu ma lasa nici sa fac nimic din meniu. ce sa fac am vreo sansa sa il fac? va rog un sfat...

3 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Vezi ca pe lateralul cardului de memorie exista un butonas, vezi sa nu fie pus in pozitia lock. cauta in partea stanga sus, e un butonas cu 2 pozitii, sus jos. bafta

| Florin6326 a răspuns:

Are un mic buton pe lateral care blocheaza cardul, verifica sa nu fie pe LOCK

| cryssu2008 a răspuns:

Vezi daca e blocat din el. Adica pe partea laterala a cardului, trebuie sa aiba un buton micut, care se trage. Vezi daca este pus pe lock. Daca e asa, trage de el in partea opusa. Succes

Întrebări recente