| Andreea7000 a întrebat:

Hei.
Am 14 ani si eu mereu am mâinile si picioarele calde, chiar prea calde. Iarna mie nu imi e frig daca ma imbrac subtire, având si iarna si toate anotimpurile mâinile si picioarele calde. Subliniez ca ma inrosesc si in obraji.
Vara eu simt ca ma sufoc la temperaturi mari, nu mai pot resira mai ales.
Nu am gasit nimic pe net. Stiti ceva?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am trait toata viata asa. Mergeam prin ger cu sosete subtiri, fara manusi. N-am purtat izmene si nici pantaloni grosi pana pe la 50 si ceva de ani. Cat despre treaba cu respiratia grea eu n-am avut-o. Poti sa mergi cu unul din parinti la medicul de familie si sa te trimita la un specialist.

| Andreea7000 explică (pentru Salontanul):

Ceea mai mare problema mi se pare ca eu am doar mâinile si picioarele foarte calde, in rest corpul meu are o temperatura normala.
Deci mâinile mele daca le tin in pumn 30 de secunde, imi transpira si se fac mai fierbinti... Eu am si anemie de fier, o avea o legatura?

| Salontanul a răspuns (pentru Andreea7000):

.Nu stiu. Nu ma pricep. Dar iti spun ca si eu am fost asa dar nu asa de tare. Mergi la un medic!

| RAY a răspuns:

Poate esti la ovulatie si de asta e foarte fain sa fi asa mai naspa e vara, e ciudat sa isi fie cald si vara