| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am si eu o problema. Ca sa intelegeti mai bine o sa va dau detalii.
Sunt in cl a 10-a. Anu trecut am cunoscut un baiat din aceiasi scoala cu mine, ii placea de mine. Eu l-am refuzat, nu l-am bagat in seama. Acum, in cl a 10-a a inceput s imi placa de el. Am ajuns sa fim impreuna aprox. o luna. Acum aprox 2 luni ne-am despartit. Am aflat ca din cauza unui coleg de-al meu care se tot dadea la mine, cica. Bine, adevaru ii ca ma placea dar eu nu i-am impartasit semtimentele.
In timp cat am fost impreuna ne-am despartit si impacat de 3 ori. Acum, dupa despartirea definitiva ca sa zic asa am mai vorbit din cand in cand dar mai rar. Problema e ca: daca s-a despartit de mine atunci de ce continua sa intrebe de mine? Da semne ca il intereseaza si uneori ca nu.
Eu am ajuns chiar sa ma indragostesc de el, tin foarte mult la el. Momentan el a plecat din tara pentru 2 saptamani. M-a anuntat, si in timpul convorbirii noastre pe mess mi-a tot zis frumoaso. Poate ca asta nu inseamna nimic. La scoala ma saluta.
Pur si simplu il ador pe baiatu asta, cu toate ca mi-a facut si rau.
A mei nu ma mai lasa sa fiu cu el.
Ce sa fac? o parere, sugestie ceva. orice mi-ar fi de mare ajutor...
Oare de ce se poarta asa? O simpla prietena nu cred ca vede in mine.
Mersi mult.
Dau funda:*:*

Răspuns Câştigător
| Ilinca a răspuns:

Eu zic sa mergi pe intuitie si sa faci ce iti dicteaza inima. S-ar putea sa nu mearga, dar la fel de bine e posibil sa aveti o relatie frumoasa. Daca nu risti, nu vei sti niciodata ce s-ar fi putut intampla si vei ramane mereu cu regretul "ce-ar fi fost daca?!".

P.S. : Eu cred ca inca te mai place.

1 răspuns:
| amy1513 a răspuns:

Si eu sunt tot in clasa a 10-ea. Am trecut printr-o problema asemanatoare. In fine, timpul le rezolva pe toate. Incearca sa aflii ce simte! Fi deschisa cu el. Poate vorbeste cu tine doar ca sa amageasca asa ca ai grija. Nu-l mai asculta daca crezi ca nu vrea nimic serios, dar incearca sa aflii ce simte, daca mai simte ceva.