| maria_9426 a întrebat:

Buna

Am si eu o problema. Ca sa intelegeti mai bine o sa va dau detalii.
Sunt in cl a 10-a. Anu trecut am cunoscut un baiat din aceiasi scoala, ii placea de mine. Eu l-am refuzat, nu l-am bagat in seama. Acum, in cl a 10-a a inceput sa imi placa de el. Am ajuns sa fim impreuna aprox. o luna. Acum aprox 2 luni ne-am despartit. Am aflat ca din cauza unui coleg de-al meu care se tot dadea la mine, cica. Bine, adevaru ii ca ma placea dar eu nu i-am impartasit semtimentele.
In timp cat am fost impreuna ne-am despartit si impacat de 3 ori. Acum, dupa despartirea definitiva ca sa zic asa am mai vorbit din cand in cand dar mai rar. Problema e ca: daca s-a despartit de mine atunci de ce continua sa intrebe de mine? Da semne ca il intereseaza si uneori ca nu.
Eu am ajuns chiar sa ma indragostesc de el, tin foarte mult la el. Momentan el a plecat din tara pentru 2 saptamani. M-a anuntat, si in timpul convorbirii noastre pe mess mi-a tot zis frumoaso. Poate ca asta nu inseamna nimic. La scoala ma saluta.
Pur si simplu il ador pe baiatu asta, cu toate ca mi-a facut si rau.
A mei nu ma mai lasa sa fiu cu el.
Ce sa fac? o parere, sugestie ceva. orice mi-ar fi de mare ajutor...
Oare de ce se poarta asa? doar O simpla prietena nu cred ca vede in mine.
Mersi mult.
Dau funda:*:*

Răspuns Câştigător
| scabex a răspuns:

Deci maria. eu sunt baiat si majoritatea baietilor au un orgoliu mai mare ca al fetelor. daca el tot intreaba de tine tot timpu si te alina "frumoaso" mai are inca sentimente fata de tine da ii este frica sa zicem de un refuz din partea ta. De ce nu incerci sa faci tu primul pas, Ce ai avea de pierdut? ti-ai castiga baiatu pe care il iubesti si nu ati mai suferi niciunu... Sper ca sfatu meu sa iti fie de folos

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Se poarta asa pentru ca te place. Daca il iubesti nu trebuie sa-ti pese de parerea celorlalti. Intr-un final v-eti fi doar voi doi: tu si el.

| Punky a răspuns:

Hey! Am trecut si eu prin ceva asemanator.Mai exact in vara anului 2010 am fost amagita de un baiat.Mi se adresa cu "iubita". Iluzii desarte de fapt.A vrut doar sa se joace.
Cat despre cazul tau, cred ca tipul e foarte indecis.Nu stie ce sa faca. Poate si-a dat seama ca tii la el si vrea doar sa se joace cu tine.Eu cred ca ar trebui sa incerci (desi e greu) sa desfaci aceasta iubire arzatoare.O sa iti fie tie mai bine.Pentru el, e doar o joaca!
XOXO, Luiza

| MihaCool99 a răspuns:

Poi ar trebui sa iti dai seama daca te place te iubeste sau ceva mult mai serios...nu stiu faza cu despartitu' de trei ori nu e prea bine, dar daca el chiar te place poate ca vede in tine o presupusa iubita.Ar trebui sa mai v cu el si el sa incerce sa vada daca chiar il placi si apoi poate chiar o sa fie bine asa.Trebuie doar sa iti urmezi inima.
fundita? plz sunt noua si nu prea ambig grin

| St3fY_3193 a răspuns:

Pai trebuia sa vb si sa ii exp ca nu simti acelasi lucru pentru colegul tau si intreaba de tine pentru ca poate a tinut la tine si mai tine:X dar acum ca nici parinti nu iti mai dau voie.sad doar daca asta nu e o porob. pentru tine cred ca ar trebui sa va intalniti sa vb serios despre cea ce simtiti si poate el mai tine la tine dar nu avut curaj sa iti zica Succes:X

| MariaNicoleta_3112 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca despartirea voastra ar fi putut fi influentata de acel baiat, dar daca totusi el trebuia sa aiba incredere in tinea. simpla prietenie ar putea fi dar daca ar fi sentimente mai profunde ar fi cam trebuit sa ti le fi spus chiar daca ati fost impreuna. Asta este parerea mea... acum nu stiu ce sa mai zic dar ar cam trebui sa fii indiferenta fata de el ca sa vezi ce se intampla.