| Atât_Lalii_1996 a întrebat:

Ce sa fac ca sa ma placa un baiat? Adica, am fost impreuna cu el, dar nu mai mult de 4 zile pentru ca s-a impacat cu fosta. Imi zicea ca ne iubeste pe amandoua si asa... suntem in aceiasi scoala si in fiecare pauza cobor jos cu o prietena la clasa lui, pentru am o prietena cu el in clasa. Eu am clasa la etajul 2. De cand ne-am despartit, nici nu ma mai saluta... ce pot sa fac sa ne impacam din nou? pe facebook imi scrie in fiecare zi. Dar mai mult de :"ce faci? bine, tu? bine" nu vorbim.

13 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Îți dai seama că de fapt acesta nu ține deloc la tine, nu? Dacă ar fi fost așa cum spune, dacă v-ar fi iubit pe amândouă într-o oarecare măsură, cu siguranță măcar te-ar fi salutat când vă întâlneați.
Ai fost doar o relație din joacă, nimic special, nimic concret. Nu te-a iubit niciodată.

| Atât_Lalii_1996 explică (pentru positivity):

Pai nici nu stiu ce sa cred... adica, mie imi spunea ca ne iubeste mult pe amandoua si nu stie pe cine sa aleaga, ca o sa ma pastreze mereu in inima lui, etc. Dar cu toate astea, cand eram impreuna ma mintea mereu. Imi spunea ca nu o mai iubeste deloc pe aia si asa...

| positivity a răspuns (pentru Atât_Lalii_1996):

Răspunsul este chiar sub ochii tăi. Și în plus, nu este vorba că nu știi ce să crezi, este vorba că nu vrei să crezi că nu te iubește.
Gândește-te, chiar merită să suferi după o persoană care nu știe ce își dorește, care doar te minte și își protejează egoul? Îți spun eu, mai bine nu.

| Atât_Lalii_1996 explică (pentru positivity):

In seara asta, o colega a vorbit cu el si a spus ca ii mai place un pic de mine...

| nupebunezau a răspuns:

Este dificila situatia, dat fiind ca ai sentimente pentru el, insa nu e bine ceea ce face. Daca s-a impacat cu fosta lui prietena a fost alegerea lui si cred ca e mai bine sa te retragi. Nu are rost sa te amagesti. Cel mai bine ar fi ca sa treci peste si sigur vei gasi pe cineva care sa te iubesca numai pe tine happy

| neutrino a răspuns:

Renunta la el si cauta-ti un baiat care sa fie la acelasi etaj cu tine.

| MskDesign a răspuns:

Cand cineva fuge dupa doi iepuri, nu prinde nici unul.

| NoName0x0 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate! Si nu inteleg de ce ti asa de mult la el fiindca au trecut decat cateva zile?

| AlexL28 a răspuns:

Uita de el. Sentimentele vin si pleaca, dar cum ai abordat situatia o sa-ti ramana in amintire pentru totdeauna, iar tu daca iti plangi de mila, te uiti la el in continu si te gandesti doar la el, te ranesti singura si peste cativa ani o sa regreti asta cel mai mult...ca ai plans pentru unul ca el.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Scumpo! Daca s-a intors la alta, crede-ma ca nu te merita. Si in plus fiecare are pe acel cine special pentru el. In plus e pierderea lui nu a ta.

| scanappino a răspuns:

Iti ofer umarul meulaughing

| Xiee a răspuns:

Trebuie sa il lasi ce vrea el pentru ca e alegerea lui. Poti sa II SPUI CU CINE VA ALEGE SA STEA