| SniP3r a întrebat:

Buna am si eu o problema cu un laptop deci cand il aprind pe ecran imi zice asa: Non-system disk or disk error replace and strike any key when ready. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Intra in bios, iar la setarile hardurilor (sau cam asa ceva) vezi daca iti recunoaste hardul pe care ai windows-ul(de obicei setarea este pusa pe auto). In cazul in care ti-l recunoaste poate fi windows-ul gata. In cazul in care nu ti-l recunoaste poate fi gata hardul. Iar asta inseamna cheltuiala
big grin

| SniP3r explică (pentru Vasybulan):

Nu pot sa intru in nimic nici un bios nimic

| Vasybulan a răspuns (pentru SniP3r):

Pai atunci e ceva mai grav. Poate ca ti-e gata placa de baza.

| lKopilasFaraNasl a răspuns:

Pai schimbati windowsul pentru ca nu are sistemul de aliniere in initialul lui