| Ooterog a întrebat:

Buna kiss
Am si eu o problema :d
*Sunt cam slabuta si vreau sa fiu mai grasa straight face eu mananc... dar nu stiu, parca nu se pune pe minehee hee
Si sunt cam micutsa la inaltime big grin Cum pot sa ma mai inalt crying?

Răspuns Câştigător
| PlayTheGame a răspuns:

Pai ca sa te inalti incearca cu baschetul de multe ori functioneaza, si sa te mai ingrasi nu stiu incearca cu cipsurile si alte chiestii care ar putea sa te ingrase repede dar nu exagera a si daca totusi nu te ingrasi, inseamna ca ai arderile in organizm rapide le-am avut si eu rapide pana la 7 ani cand am avut o explozie cu mancarea de cipsuri si acu ma chinui sa slabesc, dar dc totusi vrei sa te ingrasi de obicei fetele sunt mai dragute slabe (nu scanduri) unele si cu un pic de burtica (doar un pic), oricum tu esti draguta in felul tau nu stiu...

5 răspunsuri:
| raluca250 a răspuns:

Im loc sa incerci sa teingrasi. mai bine fa un sport ca sa iti dezvolti musculatura [ mai bine cu mushi decat cu suncile pe afaraa]
Poti sa incerci sa practici atletism, basket, volley [poti sa te inalti se la sporturile astea:*]

succes cu luarea in greutate:*

| Elee a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu straight face mai bine nu fa tot felul de prostii ca sa te ingrasi...si mai bine fa`ti corpul frumos : fa miscare multa! E foarte buna! Eu incerc sa`mi gasesc timp sa merg la dans modern... Si cu inaltimea mai bine nu incerca sa te faci inalta ca n`o sa-ti placa straight face E oribil sa fii cu sentimentul c`o sa fii inalta da sa fii inalta ( ex. sora mea ) FUNDA? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o colega la fel. Oricat ar manca nu se ingrasa. Asta este, nu cred ca poti sa schimbi asta. Sa nu incerci sa iei pastile sau vitamine pentru ca nu este bine.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Vitaminele sunt bune in orice situatie, nu stiu cine v-a bagat ideea in cap ca vitaminele ingrasa? mai citeste si tu despre vitamine si apoi vorbeste

| buffyfluffy a răspuns:

Buna,
pentru un raspuns mai complet ar trebui sa spui mai multe despre tine: varsta, inaltimea si greutatea, nivelul de activitate zilnica, ce mananci si cand.

Daca ai pana in 16 ani, te mai poti inalta practicand sporturi (volei, baschet, handball, inot, etc)

Pentru a te ingrasa intr-un mod sanatos (pentru cei sub optimul scorului corporal) se recomanda sa tii o cura recomandata de un nutritionist special pentru nevoile tale personale (pe baza analizelor de sange sau a altor teste medicale necesare stabilirii dietei). Trebuie sa iti mentii un stil de viata sanatos (fara excese de genul alcoolului, fumatului, pierdut nopti - ce conduc la pierderea in greutate).

Starea psihica de asemenea influenteaza greutatea. Pentru a fi in forma trebuie sa iti mentii si mintea si forma (este bine cunoscut ca persoanele nervoase si stresate au tendinta sa piarda in greutate).

sper ca am fost de folos happy