| Ooterog a întrebat:

Cat credeti ca ar trebui sa aiba la inaltime o fata de 14 jumate si in greutate la fel? Eu am 1, 53 si 40 de kg. Eu mananc dar nu prea se pune pe mine. Iar la inaltime vreau sa ma inalt mai mult. Am niste prietene care sunt mai mici decat mine si sunt asa dezvoltate, picioare luni mai grase decat mine. Ceva sfaturi :*?

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna acum inaltimea tine si de genetica. Daca parintii tai sunt mai mici sau rudele tale sunt mai mici asa esti si tu. Oricum pana la vreo 21 de ani tot vei creste si te vei ingrasa asa ca e bine asa cum esti. Daca vrei sa te inalti poti practica un sport:inot, baschet, handbal, dar dintre toate inotul e cel mai bun.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 20 de ani sa tot cresti (cu prelungire pana la 25), ai timp sa cresti, vezi ce iti doresti ca pe la 18 19 ani sa nu vrei sa slabesti

| anutza6117 a răspuns:

O sa te dezvolti.nu iti face griji. eu am aproape 13 ani, am 1, 60 si 42 kg

| dgsgs a răspuns:

Aici iti poti calcula indici de greutatea si inaltime
http://www.sanatate.org/teste/imc_metric.php
Tu ar trebui sa ai o greutate undeva intre 47 si 53 de kg

| Rubiishor a răspuns:

Pai eu am 15 ani...1, 60 si 45kg...Pai ma rog o sa cresti si o sa te dezvolti dar ai grija ce iti doresti acum ca mai tarziu pe la 20-15 ani o sa vrei sa toooot slabesti happy

| Astadeaici a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1, 56m. deci ori sunt eu prea inalt ori u prea scunda :O