| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten cu care vorbesc mereu si ma joc cu el, dar mama si tata nu ma mai lasa sa stau cu el. Ce sa fac s-ai conving sa sa ma lasa?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti-a propus vreodata sa va jucati de-a mama si de-a tata? atunci nu te mai vizita cu el
laughing

| alintush15 a răspuns:

Salut__in aceeasi situatie am fost si eu acum ceva timp__pai ca sai convingi ar trebui sa le demonstrezi ca este un prieten devotat si iti place sa-ti petreci timpul cu el__dar incearca sa afli dc ei sunt impotriva__aflind motivul spune-i prietenului tau care-i problema si incercati sa faceti ceva daca intr-adevar tineti la aceasta prietenie___dar spre sfirsit as vrea sa-ti zis ca cu acea pers am prietenit 13 ani acum am 16 adica de la 3 ani__si sa stii ca mi-am dat seama ca ei au avut dreptate__asa nu exista fum fara fok__incearca sa rezolvi situatia__succes si numai bine pa pa:*:*:*

| Mihutt a răspuns:

Discuta cu pariintii si spune-le cat de importanta este pentru tine prietenie cu el. funda

| Vladoiu a răspuns:

Spune-le ca-ti vei face temele, vei fi cuminte, te vei juca frumos cu el si iti vei face curat in camera.