| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!

Am un telefon Alcatel OT 991 pe abonament cu garantie

Eu nu sunt multumita de el pentru ca se blocheaza, jocurile nu imi merg si cand intru pe net merge sacadat.

Am auzit de la niste prieteni ca daca merg la Orange cu garantia si cu tot ce am la el o sa mi-l schimbe adica alta marca...

E adevarat?

Sau daca nu este ceva ce sa pot face cu el?

4 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Este normal sa mearga asa, pentru ca are un procesor destul de mic...
Il poti face tu acasa sa se miste mult mai bine, fara a apela la vreun service (te costa ceva bani si nu se merita).
Aceeasi problema am avut-o si eu cu un galaxy mini.
Deci ce ai de facut, il root-ezi, elimini aplicatiile care au venit instalate in telefon(cele pe care nu le folosesti, de genu music shop etc.), instalezi un accelerator pentru procesor si se va schimba radical performanta telefonului.
Singurele dezavantaje sunt urmatoarele:
1. Pierzi garantia telefonului;
2.Bateria se va consuma putin mai repede decat de obicei.

Daca ai nelamuriri poti intreba aici sau pe id akka04

| DeeaDeiutza15 explică (pentru akka4):

Chiar daca am garantie la el ma costa?

| akka4 a răspuns (pentru DeeaDeiutza15):

Sa ii faci root da. te costa in jur de 30-40 ron
Banu pe care ii poti folosi la altceva.

| SweetAdde a răspuns:

Am aceeasi problema cu acelasi tip de telefon. Nu cred ca o sa ti-l schimbe, poate o sa ti-l duca in service. Dar merita sa incerci!