| AdeVero12 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Young. S-a stricat, nu știu ce are. Merg apelurile, mesajele, jocurile, merge totul. Dar atunci când îl bag la încărcat durează câteva secunde și apoi se închide iar spunând: "bateria se descarcă și touch-ul(nu știu dacă am zis corect) atunci nu mai funcționează. Nu merge să-l încarc nici cu cablul de date. DEci de ce face așa? Cum pot să-l repar? Este ceva în neregulă cu bateria/cartela/nu mai știu eu ce?

2 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Incearca sa il resoftezi, daca tot nu merge este ceva stricat la partea de incarcare

| AdeVero12 explică (pentru croissant):

Resoftez? Ăhm..adică? L-am scăpat în apă, dar imediat am scos bateria și tot și l-am lăsat puțin. Apoi după o zi l-am băgat la încărcat și a făcut ce-am zis mai sus.