| DeNniSaViky a întrebat:

Am un Samsung s3 duos mini si l am scapat in apa. Merge perfect,doar ca atunci cand il bag la incarcat nu mai incarca,am incercat si cablul de date si nici el nu merge, este de la "gaura" unde trebuie sa le bag. Cat ma costa sa il schimb? Sau aparat sa bag bateria si apoi in priza sa incarc separat la ce pret este? Cum este rentabil?

Răspuns Câştigător
| razvanelu2000 a răspuns:

Cel mai probabil s-a facut un scurt la mufa de incarcare pentru modelul tau cost 35de lei
Bateria nu se merita sa o schimbi si cred ca nu are nimic ptc daca dupa ce l-ai scos din apa si mergea inseamna ca bateria e buna
schimbi mufa de incarcare si e ca NOU happy

| DeNniSaViky explică (pentru razvanelu2000):

Da bateria merge, s a oprit dupa cateva ore ca se descarcase, acum il tin in priza si abia am reusit sa l aprind, 3-5 % atat imi incarca. Mersi frumos, credeam ca e mult mai scump

1 răspuns: