| GEORGY_4531 a întrebat:

am un telefon samsung star si vreau sa iau muzica din calculator cum iau bag cablu de date si dupa aia. spuneti-mi toti pasii plzzzzzzzz funda promittt! 1111

8 răspunsuri:
| RANGE a răspuns:

Dupa ce l-ai conectat intra in my computer si iti va aparea local disk F sau G intri dai dublu click pe el de exemplu intri in folderele tel in muzica, bagi in bara sau micsorzi si intri iar in my computer la muzica care o ai pe pc si incepi sa copiezi(copy din muzica din pc si paste in folderul care l ai deschis in tel)funda laughing

| RANGE a răspuns:

Pai ce iti apare pe desktop de la tel bagi in bara sau micsorezi sa intri in my computer unde ai tu muzica dai copy din pc si pate in folderul telefonului sau poti sa tii apasat mousul pe melodie si muti pe tel nu conteaza ca e pe touch ai inteles acum e foarte simplu e ca si cum ai muta o icoana de pe desktop in alta parte

Răspuns utilizator avertizat
| GEORGY_4531 explică:

Cum bag foldarul din tel in bara ca nu inteleg? al meu e pe taci

| GEORGY_4531 explică:

Si in telefon nu scrie nicaieri past tongue

| ChuChu a răspuns:

Buna! Si eu am Samsung Star,mai intai (ai pimit cu usb un CD de instalare a USB-ului) instaleaza-l si urmeaza urmatorii pasii : meniu-setari-setari telefon-conexiuni PC - si apoi pune pe "Intreaba la conectare" dupa aceia iesi de la setari si bagi usb-ul (in cazul in care nu stii usb-ul se baga in acelasi loc cu incarcatorul) iti va aparea cand ai bagat usb-ul "Selectati modul USB" iar tu vei selecta " Stocare in masa" iti va aparea pe calculator (de data aceasta) "Removable Disk (G:) " acolo vei alege "Open folder to view files " si ai ajuns la cardul de memorie al telefonului. Ca sa bagi poze, melodii,etc vei da Copy-Paste ( de ex vrei sa bagi o melodie, trebuie sa o descarci in calculator, dai copy pe ea si in memoria telefonului paste) si cam atat e. Poti sa iei melodii de pe youtube de aici : http://www.youtube-mp3.org/ (la fel, dai copy la linkul de la melodie si paste in chenarul acela). Sper ca te-am ajutat... Succes!

| ChuChu a răspuns:

La mouse is niste butoane sa spun sa intelegi, apesi pe cel din dreapta acolo dai copy si in memoria telefonului paste ( paste se afla sub copy) Ai inteles? smug

| ChuChu a răspuns:

La mouse sunt niste butoane ca sa intelegi, apesi pe cel din dreapta si dai copy si in memoria telefonului paste (Paste se afla sub copy). Acum ai inteles? laughing