| browneyes99 a întrebat:

As avea nevoie de o lista cu rechizitele pe care trebuie sa le cumpar pentru scoala atunci cand trec in clasa a 5-a.Plsss nu am nicio idee ce mi-ar trebui.Si as vrea sa mai stiu ce materii noi vor fi in clasa a 5-a. Cel mai complet raspuns primeste funda!

6 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

O sa faci cam asa: mate, romana, franceza/germana, engleza, biologie, istorie, geografie, religie, desen, muzica, sport, tehnologie si iti alegi tu un optional.
Iti trebuie pentru fiecare materie cate un caiet, echipament de sport, pensule, tempera si bloc de desen, cateva pixuri/ un stilou, creioane, penar, ghiozdan si esti gada.winking

| teiube a răspuns:

Buna in a 5 in primul rand vei un profesor la fiecare materie nu ca in clasa a 4 unde ai facut toate materile cu invatatoarea materi noni nu sunt din a 6 o sa faci fizica iar dina a 7 o sa incepi cu chimia ca rechizite pa
-un stilou, pix sau cu ce scrii
-trusa de geometrie pentru ca di a 5 materia la matematica se impare te 2 si o sa ai o ora de algebra si una de geometrie
-caiete studentesti de romana si mate
-coperti daca folosesti-ghiozdan sau geanta
-penar, creioane guma carioci, linie
a si era sa uit ceva importat din a 5 faci 2 limbi straine daca pana acum facei numai engleza acum o sa faci inca ceva depinde nu stiu sigur cred ca ori germana ori franceza eu am facut germana nu iti recomand e grea.sa-r putea sa ai si o ora de optional nu stiu sigur depide la liceu obtionalu poti sa it-l alegi tu de ex desen, matematica distractiva, sa invatam romana etc depide.De carti nu trebuie sa iti faci griji ca primesti de la scoala poate doare la limbile straine sa te puna sa le cumperi in rest cam atat ce sa iti mai suun cred ca s-ar pute sa faci tehnologie dar nu stiu sigur cum mai e acum ca eu am terminat de mult dar stai linistita nu e o materie grea e ff uoara de invata despre lucruri si ce cuntin el si cam atat mult succes si sa ai note mari

| ignore a răspuns:

Trebuie sa stii ca la fiecare materie o sa ai un profesor.
- o sa faci franceza
biohappy
chimiehappy
fizicahappy
si cat despre rechizite
-ia-ti pix creion guma pasta corectoare daca folosesti
si ia-ti si caiete studentesti pe rom matehappy
nu iti lua acum toata rechizitele pentru ca uni profesori vor caiet mare uni mik asteapta intai sa ii cunosti.

| LilVmp a răspuns:

Pai ce iti trebuia si pana acum, numai ca faci o limba straina fata de ce ai invatat tu in plus cum ar fi franceza/engleza/germana, nu mai faci educatie civica, deci o sa iti trebuia acelasi rechizite, ca si pana acum.

| FamOuSs a răspuns:

Caiete [dictando] mate.romana
caiete biologie/geografie/muzica
bloc de desen
este posibil sa va ceara si caiete studentesti...deci ar trebui sa-ti iei 2 de romana 2 de matebig grin
pixuri/creioane/guma/
trusa geometrica
coperti
penarthinking
ghiozdan
sincera sa fiu eu nu mi-am luat atateahee hee
acum materii:
franceza/engleza
biologie
dirigentie
informatica
tehnologie
geometrie/algerba [matematica]

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

Asta vreau sa aflu si eu. si eu trec clasa a 5-a si n-am nici o idee c trebuie sa fac... materii noi vor fi biologie, si inca una parcabig grin