| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa achizitionez Laptopul ASUS X553SA-XX021D, Intel® Celeron® N3050 pana la 2. 16GHz, 15.6", 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Free Dos (sper sa nu se puna ca reclama) pentu jocuri gen call of duty modern warfare 2 far cry 3 assassins creed 2 si de genu asta si sunt curios cum mi-ar merge ca chiar nu vrau sa gresescsi sa dau bani degeaba si sa numi mearga deloc (de le altex)(si asta sper sa nu fie reclama happy ) (setarile la jocuri macar pe mediu sa mearga) ca chiar nu ma pricep la din astea

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Daca vrei jocuri cauta minim procesor Intel i5 sau i7 si placa video dedicata si sa aiba minim 8GB ram.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu prea merge
vezi la placa video sa nu fie Intel
vezi pe eMAG sau cel, e mai bine

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Salut. Nu prea merg jocurile. Dar, ce buget ai? Dacă îmi zici bugetul te voi ajuta să-ți găsești unul bun, care să-ți ducă acele jocuri. Numai bine happy

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salut, sunt Ionuț de la Altex. Pentru jocuri e nevoie de o placă video dedicată, îți poți alege un laptop care să corespundă, de aici http://www.altex.ro/......rder/price