| Florinaa14 a întrebat:

ce as putea desena(nu picta, nu colora)? ceva nu prea greu? aveti idee, fundita pentru cel mai bun raspuns :d

14 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

O poti desena pe Daffny.de la Scooby Doo.:))
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sau un calut.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
PS.Cand ai de desenat ceva mai greu.si eventual ai gasit o imagine pe google. pune foaia pe monitor.si creioneaza.;)se vede foarte bine si iti zic.da rezultate FOARTE bune.:))

| Fαntαsy a răspuns:

Adica desen in creion nu?
pai incearca sa faci cesti de cafea:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

poti sa faci o imagine a biroului cu toate creioanele, cartile de pe el, ajutandu-te de cum sunt facute aici :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau portrete anime(nu stiu daca ti se par foarte grele dar mie imi plac foarte mult cum ies pe foaie :x ):

http://www.google.ro/......tp?/imgres

incearca sa desenezi obiecte care nu au foarte multe detalii. :) succes!

| mirunix a răspuns:

Poti desena si ceva mai greu, cautand o poza pe net si punand foaia pe monitor. Se vede foarte bine. Scrie pe google, la imagini: "drawing" si o sa gasesti o gramada de lucruri! happy

| Beibitza a răspuns:

Un iepurash big grin

| mOcoOvu a răspuns:

Desene.

| crissx_7752 a răspuns:

Poti desena o fundita mare, din care ies diferite forme :X (poti sa hasurezi cu diferite tonuri...);-)

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Din nou te gandesti la ceva ce-ti place. Apoi, poti sa desenezi ceea ce-ti vine in minte. Poti incerca un mar, banane, legume, copaci, flori etc.Cum am spus,, ceva ce-ti place''. Deseneaza ce ai tu in minte.
Dar fi atenta si la micile detalii.Asa se formeaza un desen superb!

| Zai a răspuns:

Un Fluture.Ca tot e primavara!

| Dakota a răspuns:

Pai. Poti fcae o plaja. cu o mare albastra si cu multe nuante reci. cu niste vase in larg. pe plaja sa fie niste scoici sau ceva. sa atraga atentia. poti fcae un delfin care sare din apa.
pe plaja mai poti fcae si niste pietricele. chiar si o ciarceaf si o umbrela. Cerul sa fie de un albatru deschis cu niste nori foarte Pufosi. niste pescarusi care zboara... sau chiar care stau pe plaja
Sper ca te.am ajutat happy

| domnulgest a răspuns:

Pai uitate pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=RY0LrwKD4zo aistai linkul funditaaa

| braileanu a răspuns:

Ai putea desena o margine de padure cu un izvor cu apa limpede, iarba verde, copacei infloritisi, cateva stanci si deasupra stancilor un cer azuriu big grin Funditahee hee

| Alexa_8541 a răspuns:

Am gasit pe un site un trandafir splendid si am reusit sa il fac
daca nu cauta pe net compuneri sau chir povesti de groaza, imagineaza-ti o "intamplare''(nu am stiut cum sa ma exprim) si deseneaz-o
daca nu pe youtube pe invata sa desenezi chesti destul de complicate in caz ca nu te deranjeaza sa "copiezi" pe cineva
sper sa te ajute
astept funda
multumesc anticipat

| Adda16 a răspuns:

Buna. pai poti sa desenezi un peisaj de primavara, cu copacei cu flori, cu pasari...sau un desen de pasti cu oua, cu iepurasi.mai poti desena un desen de iarna sau de toamna! bafta. sper ca te-am ajutat si euh potsinbig grin fundita te rog?big grin

| carmen333 a răspuns:

Un copac schitat cu multe flori sau gol golut ...nu va ganditi la prosti, adica fara frunze...big grin depinde de sentimentele tale de asta sa facut desenele! cu flori=vesel fara=trist! nu uita de fund plzz sunt noua da funda>>>!